Zamknij

Gostyńska skarbówka, musiała im oddać prawie 15 mln! A to dopiero początek...

15:12, 20.03.2023 Redakcja/ źródło: US Gostyń Aktualizacja: 08:54, 25.03.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24/Canva/Fotomontaż Foto: Gostyn24/Canva/Fotomontaż

Minął miesiąc, odkąd podatnicy mogą rozliczać swój PIT za ubiegły rok. Ta forma złożenia zeznania podatkowego, to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale również szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Tylko w ostatnim miesiącu, Urząd Skarbowy w Gostyniu, przelał na konta podatników prawie 15 mln zł.

W ciągu pierwszego miesiąca rozliczeń do wielkopolskich urzędów skarbowych wpłynął prawie 1 mln deklaracji. Aż 96% z nich to deklaracje elektronicznie, a 42% (ponad 413 tys.) to PIT-y złożone za pomocą usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym”.

Podatnicy coraz chętniej rozliczają się elektronicznie. W ciągu pierwszego miesiąca kampanii zeznań rocznych wielkopolska KAS wypłacała zwroty średnio w ciągu 10 dni od złożenia przez podatnika zeznania PIT.

„Od 15 lutego urzędy skarbowe w województwie wielkopolskim dokonały zwrotów podatku na łączną kwotę ponad 720,9 mln zł” – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

„W naszym powiecie w pierwszym miesiącu kampanii rozliczeń PIT przekazaliśmy na konta naszych podatników 14,6 mln zł” – dodaje Janusz Materkowski, z-ca naczelnika Urzędu Skarbowego w Gostyniu.

Przypomnijmy, że w przypadku e-PIT-ów urząd skarbowy ma 45 dnia dokonanie zwrotu. To aż o połowę krócej, niż w przypadku zeznań składanych w formie papierowej. PIT za 2022 rok można składać od 15 lutego

Jak informują przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej, Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ),e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36. Pierwsze dwa z nich są już automatycznie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową na podstawie danych dostępnych w systemach. Pozostałe formularze są przeznaczone do samodzielnego uzupełnienia.

Zeznania PIT-37 i PIT-38 będą czekać na nas w usłudze do 2 maja. Jeżeli nie odrzucimy tak przygotowanego dokumentu lub po edycji sami go nie wyślemy, zeznanie automatycznie się zaakceptuje.

[ALERT]1679321397196[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(Redakcja/ źródło: US Gostyń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

SoftSoft

2 0

Znowu szantaż reklamowy?? Żeby przeczytać dalej trzeba odpowiedzieć na jakieś *%#)!& pytanie reklamowe. *%#)!& ... Nie czytam już nic na waszej stronie. 08:09, 27.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%