Zamknij
REKLAMA

Zgłosiła się chwilę przed zakończeniem i wygrała! Jej pomysł okazał się najlepszy

10:33, 20.01.2023 mis Aktualizacja: 07:35, 25.01.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Aż 24 firmy rywalizowały w tegorocznej edycji konkursu "Debiuty Biznesu 2022”. Każda z nich jest wypadkową pomysłu, pasji i przede wszystkim ciężkiej pracy. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Komu przypadło najwyższe miejsce na podium?

Za nami szósta gala "Debiutów Biznesu". Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 26 firm, ale dwie z nich nie spełniły wymogów formalnych. Zgłoszenia oceniała Kapituła Konkursowa, biorąc pod uwagę sam pomysł, dotychczasowe działanie, rynek oraz rozwój firmy. Ważna była też ocena firmy pod kątem potencjału spójnego z trendami w biznesie i odpowiedź na pytanie - czy w przyszłości może stać się wizytówką ziemi gostyńskiej? 

W finałowej trójce znaleźli się : Ewelina Włodarczyk "Chwila Dla Pupila", Jędrzej Sławiński "Light4Events" i Weronika Sawitzka "Centrum zdrowego odżywiania i treningu personalnego" Ta ostatnia zdobyła tytuł "Debiuty Biznesu 2022". Co ciekawe, laureatka nagrody złożyła swoją kandydaturę na kwadrans przed zakończeniem naboru. 

[FOTORELACJA]9931[/FOTORELACJA]

- Nie spodziewałam się. Było to dla mnie bardzo duże zaskoczenie - mówiła po otrzymaniu statuetki Weronika Sawitzka - dietetyk, psychodietetyk i trener personalny, która działalność gospodarczą prowadzi od marca 2021 roku.

- Całe życie ćwiczyłam, tańczyłam, był mi bliski sport. Do dziś cały czas się w tym kierunku kształcę i doszkalam swój warsztat oraz wiedzę - kontynuowała i dodała.

- Otwarcie firmy było spontaniczne. Sama branża jest ciężka, jak każde inne. W moim przypadku muszę umieć pracować z drugim człowiekiem. Ale wszyscy przedsiębiorcy muszą zmagać się z różnymi przeciwnościami. - mówiła Weronika Sawitzka.

O celach jakie przyświecały organizatorom "Debiutów Biznesu" mówił prezes Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego - Krzysztof Marzec.

- Przyjęliśmy trzy podstawowe założenia. Po pierwsze chcieliśmy pokazać intersujące biznesy, aby ta informacja dotarła do lokalnej społeczności. (...) Chcieliśmy wesprzeć te biznesy w początkowej fazie ich rozwoju pomagając im w promocji. Kolejny cel, to chcieliśmy docenić wysiłek młodych osób, przedsiębiorców. natomiast trzeci cel, który nam przyświeca jest zarażanie przedsiębiorczością, założyliśmy sobie, że pokażemy nowe biznesy i sukcesy, tym co biznesów jeszcze nie prowadzą. To jest szansa na to, że inni zastanowią się nad tym i będą próbowali otworzyć swoje biznesy - mówił prezes Krzysztof Marzec z SWPPG. 

Rozstrzygnięciu konkursu odbyło się w gostyńskim kinie "Pod Kopułą"

[ALERT]1674207164396[/ALERT]

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (5)

JaśJaś

5 0

Ciekawe to 😠😠 12:46, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O co chodzi?O co chodzi?

12 1

Ciekawe czy jeszcze kiedyś wrócą czasy gdzie nagrody dawało się za COŚ a nie puchar na zachętę jak wnuczek ministra w filmie Miś.
Kiedyś pracowało się latami na takie wiwaty,firmy istniały pokolenia tacy rzemieślnicy musieli setki np płaszczy uszyć , dziesiątki domów zbudować, niezliczoną ilość rynien naprawić, miliony chleba napiec hektolitry potu żeby dostać wyróżnienie.
Ech ta dzisiejsza młodzież?
No ale dzisiaj dzieci na lekcji wf (jeśli w ogóle ćwiczą) też muszą mieć nagrody za pobieganie za piłką. A to naklejka a to cukierek. Do czego to zmierza? A najgorsze dla nie jest to że oni sami zgłaszają swoje kandydatury. Zero skromności a może nawet pokory ? Od początku chwalcie mnie bo inaczej nie dam rady? 13:23, 20.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Brawo Brawo

3 0

Mądrze napisane! 21:24, 20.01.2023


Lee WongLee Wong

6 1

A propos zwycięzcy, kurs na instruktora narciarskiego też można zdobyć przez internet. Bałbym się skorzystać z jej usług. Znam nie polecam. 13:45, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EgonEgon

0 0

Foto 12-14 film gang Olsena kręcą? 19:59, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%