Zamknij
REKLAMA

Szukasz pracy? Pamiętaj, nie wszystko złoto co się świeci. Oferty, których lepiej unikać

13:45, 20.11.2020 | J.J
Skomentuj
REKLAMA

Słabe zarobki, nieciekawa atmosfera czy toksyczny przełożony to sygnały, że czas na nową pracę. Ofert jest mnóstwo, ale jak odróżnić te warte zachodu od tych, na które odpowiedź to zwykła strata czasu?

Na rynku jest dziś wiele ofert pracy, do których bardzo chętnie zaglądamy. A nóż okaże się, że to coś dla nas i w jednej chwili zmienimy swoje życie. wato jednak pamiętać, że nie wszystko złoto co się świecie, dlatego należy unikać ofert, które nie zawierają żadnych szczegółów. Brak podanego miejsca pracy, rodzaju stanowiska, zakresu obowiązków czy wymagań sugerują, że potencjalny pracodawca jest nierzetelny i nieprofesjonalny. Najlepiej odpowiadać na ogłoszenia, w których podanych jest dużo szczegółów, w tym zarobki oraz rodzaj umowy.

Podejrzanie wysokie zarobki?
Ta oferta nie jest dla Ciebie. Jeśli ktoś oferuje 2 czy 3 tysiące złotych za 2 godziny pracy dziennie to o ile nie jest to oferta dla wysokiej klasy specjalisty z wąskiej dziedziny wiedzy to zazwyczaj pułapka na naiwnych.

W tych przypadkach, zazwyczaj należy wpłacić niewielką kwotę na start, która ma nam się bardzo szybko zwrócić. Następnie mamy za zadanie zachęcić jak największą liczbę osób do przystąpienia do programu. Szanse na jakikolwiek sensowny zarobek jest zerowa. Dodatkowo zazwyczaj jest to piramida finansowa działająca w internecie. Takie praktyki są zabronione prawnie.

Ogłoszenie wracające jak bumerang.
Jeśli jakaś oferta pracy pojawia się w tej samej formie co kilka dni możesz spokojnie ją pominąć. Zazwyczaj powodem jest duża rotacja pracowników w tej firmie czego zazwyczaj przyczyną są niskie zarobki, kiepskie warunki pracy lub nieprzyjazne środowisko pracy.

Oczywiście może być też tak, że ze względu na charakter stanowiska potrzebny jest specjalista z wąskiej dziedziny wiedzy lub wymagana jest znajomość mniej popularnego języka (np. koreańskiego) przez co pracodawca ma problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby. Jednak przeglądając taką ofertę powinieneś od razu się zorientować czy to pracodawca ma problem ze znalezieniem pracownika czy jest jakiś problem z pracodawcą.

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MarianoMariano

12 1

Jak bym czytał ogłoszenia z Netboxu hahaha 14:11, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Co kasujecie?Co kasujecie?

4 0

Marcinkowski co startował do sejmu obiecywał pracę w biurze poselskim, było takie ogłoszenie.... 15:29, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TuTu

5 0

W pewnym sklepie na deptaku Pani robiła casting pracowników co tydzień inna Pani na próbę i tak Pani przez pół roku ... 15:38, 20.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LuizaLuiza

0 0

Tak dokładnie. Pewna Pani która nie płaciła ani grosza za te próby pracy i wykorzystywała ludzi sprzedając ciuchy tak drogie że mało kto tam kupuje. Musiała jeden sklep zamknąć i został.jej tylko ten pod domem za który nie musi płacić wynajmu.... masakra jakąś! 23:53, 23.11.2020


Do TuDo Tu

4 0

pewien sklepikarz z Wrocławskiej też brał na 2 tygodniowy okres próbny byli też co w PUP oferty mieli i też brali na próbne okresy pracownika za okres próbny rzecz jasna nie płacili 16:07, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ergerg

4 0

pewien punkt bankowy na Witosa .nie polecam 17:16, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RyszardRyszard

4 1

Filtron 2400 na rękę z premią polecacie? Jak na potężna korporację cieńko 21:37, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dddddddd

2 0

Unikać kołchozów typu Netbox, Convert, Filtron i wszelkich innych, w których udziały ma pan Mróz z Borku. 11:03, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA