Zamknij
REKLAMA

To szansa także dla naszych restauracji. Mogą otrzymać spore zamówienie na...

14:23, 19.11.2020 | M.S
Skomentuj Zdjęcie poglądowe/Canva/fotomontaż
REKLAMA

Branża gastronomiczna nie policzyła jeszcze strat po pierwszej fali epidemii, a znów pojawiła się druga, równie silna i uciążliwa. Dla, właścicieli barów, jadłodajni czy restauracji nadszedł kolejny trudny czas, z którego nie wszyscy wyjdą obronną ręką. Powstają akcje wspomagające branżę, jak choćby ta, którą zainicjowaliśmy w Gostyn24 " Wspierajmy lokalne gastro" Własne projekty pomocowe opracowują też ogólnopolskie media.  I tak, dzięki nowej inicjatywie TVN Grupa  Discovery wybrane restauracje w kraju otrzymają zamówienia na dostawę ciepłych posiłków dla potrzebujących. Kwota wsparcia dla pojedynczej restauracji wyniesie 13 tys. złotych. 

Pandemia koronawirusa z ogromną siłą dotknęła rynek usług gastronomicznych. Restauracje nie zdążyły podnieść się po pierwszej fali epidemii,  a tu znów przyszło im się zmierzyć z trudnościami. Z inicjatywą dla "uziemionej" branży gastronomicznej wychodzą media. Dwa tygodnie temu w Gostyn24 zainicjowana została kampania "Wspierajmy lokalne gastro"  Z kolei wczoraj otrzymaliśmy wiadomość z TVN Grupa Discovery, że wybrane restauracje, które zgłoszą się do udziału w organizowanej przez TVN akcji otrzymają zamówienia na 50 ciepłych posiłków dzienne przez 11 dni oraz po 50 świątecznych posiłków dziennie na okres od 25 do 26 grudnia. 

- Przygotują je na wynos i dostarczą do działających w tym samym regionie Organizacji Pożytku  Publicznego zajmujących się dożywianiem  najuboższych. Konkretne Organizacje Pożytku Publicznego, które najbardziej potrzebują obecnie wsparcia zostaną wskazane przez lokalne Banki Żywności w całej Polsce (m.in. w Lesznie). Wartość jednego posiłku to 20 złotych brutto. Kwota wsparcia dla pojedynczej restauracji wynosi 13 tys. złotych brutto - informuje Katarzyna Issat Szef ds. Komunikacji Korporacyjnej TVN.

Aby zgłosić się do akcji, wystarczy wejść na stronę TVN w zakładkę #TVNPOMAGAJMYSOBIE i wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym należy  pozostawić dane swojej firmy, kontakt, informacje o zasięgu dostawy posiłków, a także proponowane menu na 11 dni + na 2 dni Świąt (dania  świąteczne) wg wskazań w formularzu.

Po poprawnym zweryfikowaniu restauracji pod kątem wymaganych warunków ich menu zostanie  przekazane do odpowiednich Banków Żywności z tych samych województw. Te z kolei wybiorą konkretne restauracje, z których zamówią posiłki za kwotę otrzymaną od TVN Grupa Discovery.        

Zgłoszenia do akcji będą przyjmowane od 19 do 25 listopada. Na zakup obiadów przeznaczone będą wszystkie środki z emisji charytatywnego bloku reklamowego i akcji antenowych emitowanych w dniu 12 grudnia na kanale TVN oraz zgromadzone na ten cel przez Fundację TVN "Nie jesteś sam".

[ALERT]1605792074680[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Wolny rynekWolny rynek

17 3

powiem to co powiedziano przy zmianie ustrojowej mi gdy etaty w firmie wtedy państwowej zredukowana: niech się Pan przebranżowi. 10:21, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋

11 9

Brawo.... i to organizuje wroga stacja TVN..... Brawo brawo👋👋👋👋👋👋musimy sobie wzajemnie pomagać a nie tylko pluć jeden na drugiego 10:22, 20.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AndriuAndriu

8 7

A co pokaże teraz TVPis środkowy palec Lichockiej 10:56, 20.11.2020


👋👋👋👋Do Andriu👋👋👋👋Do Andriu

5 5

Chyba tylko to w ramówce mają..... Żal ludzi co to oglądają..... 11:45, 20.11.2020


GoscGosc

16 3

Kazdy przedsiebiorca (w tym takze restaurator) ktory dobrze traktuje swoich klientow i ktory chce odrobina dodatkowej pracy dopasowac sie do istniejacej sytuacji raczej nie bedzie narzekal na zmniejszenie obrotow. Wezmy pod uwage jednak fakt, iz jakosc uslug oferowanych przez wiekszosc przedsiebiorcow jest na bardzo bardzo niskim poziomie. Sam wielokrotnie jako klient zostalem okradziony zwlaszcza przez restauratorow, juz nie mowiac o jakosci serwowanych posilkow. Moze zatem zamiast pomagac tym ludziom uswiadomimy im, zeby nieco bardziej przylozyli sie do jakosci oferowanych przez siebie uslug. Sam mam pare lokali, ktore odwiedzam juz od lat, ale rowniez mam sporo liste lokali, ktorych juz nigdy nie odwiedze, a zatem zastanowcie sie czy chcecie pomagac firmom, ktorzy maja gdzies innych ludzi. Pozdrawiam. 10:22, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarnoscMarnosc

7 2

Jedzenia jest dość, wystarczy wejść do marketu, skrzynie z czarnymi bananami, mandarynki pomarańcze z szybką promocja bo nadgnite, kurczaki po 2.50kg bo jeszcze nie woniajet, gdzie to wylonduje jak nie na śmietniku. 12:41, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA