Zamknij
REKLAMA

Dzięki tej akcji udało się przygotować miliony posiłków dla podopiecznych Caritas

12:28, 08.07.2020 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku, z powodu sytuacji spowodowanej epidemią Wielkanocna Zbiórka Żywności nie mogła się odbyć, dlatego Tesco wyszło z inicjatywą zorganizowania wyjątkowej, dwumiesięcznej Letniej Zbiórki Żywności - poinformował Bartłomiej Kulisz z Caritas Polska w informacji przekazanej Polskiej Agencji Prasowej.

Tegoroczna Letnia Zbiórka Żywności Caritas Polska i Fundacji Tesco potrwa do 31 sierpnia. Zebrane produkty z długim terminem przydatności trafią w tym roku do osób najbardziej dotknięte skutkami pandemii COVID-19.

Wziąć udział w akcji można w każdym sklepie Tesco, kupując artykuły z długim terminem przydatności, np. mąkę, ryż, makaron, cukier, olej, dżemy, konserwy, zupy błyskawiczne, herbatę, czy kawę i umieszczając je w oznaczonym punkcie zbiórki za linią kas. Uruchomienie zbiórki w terminie wakacyjnym jest wyjściem naprzeciw dynamicznie zmieniającej się sytuacji ekonomicznej, z którą boryka się wiele gospodarstw domowych. - "W ostatnich miesiącach staraliśmy się odpowiedzieć na zwiększone potrzeby, dlatego w kwietniu przekazaliśmy dodatkową darowiznę w postaci 20 ton produktów, które przy wsparciu naszych partnerów trafiły do potrzebujących. Wiemy również, że nasi klienci dbają o swoje lokalne społeczności, dlatego zachęcamy do dołączenia się do naszych działań i wsparcia tych, którzy tej pomocy obecnie najbardziej potrzebują" - powiedziała Daria Kulińska, dyrektor komunikacji Tesco Polska.

Wszystkie produkty zebrane w czasie Letniej Zbiórki Żywności trafią do Caritas i Banków Żywności, a następnie zostaną rozdysponowane wśród osób potrzebujących.

Współpraca Caritas Polska z Tesco rozpoczęła się w 2017 roku. Dwa razy w roku, przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem, przeprowadzana jest zbiórki żywności. - "Od 2014 roku klienci Tesco przekazali 3 768 ton żywności, co umożliwiło przygotowanie 8,8 mln posiłków" - podano. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ dki/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

XXLXXL

1 2

Przy dzisiejszym 500+ i innym dziadostwie, myślałam że takie akcje się skończyły Panie Duda 16:21, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.