Zamknij
REKLAMA

Załatwisz te sprawy nie wychodząc z domu! Uruchomili specjalną infolinię

10:46, 12.03.2020 | J.J
REKLAMA
Skomentuj

W związku panującą także w powiecie gostyńskim sytuacją epidemiologiczną, wskazującą na potrzebę ograniczania bezpośrednich kontaktów pomiędzy osobami i unikania większych skupisk ludzi, Urząd Skarbowy w Gostyniu zachęca do korzystania z rozwiązań nie wymagających osobistej wizyty, czyli załatwiania spraw bez wychodzenia z domu.

Jak już pisaliśmy Urząd Skarbowy w Gostyniu wprowadził rozwiązania ograniczające możliwość bezpośredniego kontaktu pracowników z klientami składającymi zeznania podatkowe. Wszystko z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej i w trosce o bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i samych klientów. Tymczasem ostateczny termin składania PIT-ów zbliża się nieuchronnie, dlatego naczelnik gostyńskiej skarbówki Arkadiusz Maćkowiak, zachęca do załatwiania spraw podatkowych bez wychodzenia z domu - Poprzez usługę „Twój e-PIT” oraz system e-deklaracji - dostępne na portalu podatkowym - mogą Państwo rozliczyć swój PIT za rok ubiegły. Przy użyciu profilu zaufanego mogą Państwo załatwić wszystkie pozostałe sprawy, a swój mikrorachunek do wpłaty podatku mogą Państwo sprawdzić na portalu podatkowym – przekonuje naczelnik Maćkowiak, dodając, że w razie pytań, zawsze można liczyć na pomoc  - Numer telefonu do Urzędu Skarbowego w Gostyniu - 65 572 35 33. znajduje ei na stronie internetowej gostyńskiej skarbówki oraz na stronie Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wypełnienia zeznania rocznego zapraszamy do skorzystania z infolinii PIT uruchomionej w naszym urzędzie skarbowym pod numerem: 65 575 33 25, 65 575 33 44, 65 575 33 59 - przekonuje Arkadiusz Maćkowiak

Urząd Skarbowy informuje również, że do państwa dyspozycji pozostaje też ogólnopolska Infolinia Krajowej Informacji Skarbowej (KIS), gdzie dla usługi Twój e-PIT została wydzielona specjalna linia telefoniczna oraz adresy e-mail do kontaktu:
- 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)
- 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)
- +48 22 330 03 30 (z zagranicy)
- pomoc techniczna ws. usługi Twój e-PIT - info.epit@mf.gov.pl
- pomoc techniczna przy obsłudze systemu e-Deklaracje – info.e-deklaracje@mf.gov.pl
- formularz do kontaktu z KIS

Więcej na www.podatki.gov.pl

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone