Przedsiębiorcy zatrudniający w ubiegłym roku osoby fizyczne, mają obowiązek sporządzenia imiennej informacji o wysokości dochodów tych osób, a także wypełnienia zbiorczej deklaracji o pobranym podatku. Na przesłanie tych danych do urzędu skarbowego mają czas do końca stycznia br. Powinni też zwrócić baczną uwagę na poprawne wpisanie ulgi dla pracowników do 26 roku życia.
Jak informuje Urząd Skarbowy, właściciele firm, którzy zatrudniali w 2019 r. osoby fizyczne, muszą sporządzić imienne informacje o wysokości dochodów tych osób (PIT-11, PIT-R) i zbiorcze deklaracje o pobranym podatku (PIT-4R, PIT-8AR). Na przesłanie ich do urzędu skarbowego mają czas do 31 stycznia 2020 r. W tym roku muszą oni również pamiętać o poprawnym wpisaniu ulgi dla młodych pracowników (do 26 r. ż.).
- Podczas rozliczania za 2019 r. przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę na właściwe (aktualne) wzory formularzy za 2019 r. (np. w przypadku PIT-11 jest to wersja 25). Interaktywne dokumenty można znaleźć na podatki.gov.pl w zakładce e-deklaracje-pit/dla-platnikow. Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu formularza. Od tego roku nowością jest tzw. ulga dla młodych w PIT. Tylko złożenie PIT-11 w wersji 25. formularza pozwoli na uwzględnienie jej w usłudze Twój e-PIT – informuje Arkadiusz Maćkowiak, naczelnik Urzędu Skarbowego w Gostyniu.
Aby zapobiec przesyłaniu drogą elektroniczną PIT-11 za 2019 r. na nieaktualnych formularzach, do końca stycznia aktywna będzie jedynie najnowsza wersja. - Możliwość przesyłania wcześniejszych wersji (do składania korekt za poprzednie lata), przywrócona zostanie od lutego - przekonuje naczelnik Mackowiak, dodając, że - Termin na przekazanie formularzy do urzędu skarbowego mija 31 stycznia 2020 r. Dodatkowo PIT-11 i PIT-R powinny być przekazane osobom, których dotyczą, najpóźniej do 2 marca 2020 r.
Atak na ratowników medycznych w Gostyniu! Szokujące sce
Spuścić wpie rdol s u c e !!!
Piter
20:04, 2026-01-19
Zimna woda, smród, a bilety drogie? Stali klienci...
kordus do wymiany kogoś młodego z pomysłami a kordus jedynie do sprzątania jako sprzątaczka zamiatanie parkingu takie sprawy stadion do sprzątania smieci papierki na stadionie tu go widze w tym kierunku zeby sie chłop rozwijał
q
18:54, 2026-01-19
Atak na ratowników medycznych w Gostyniu! Szokujące sce
Komentarz dla beki ... żałosne. A gdybyś ty był ratownikiem albo ktoś bliski? Też miałbyś z tego bekę? Nie wiem jak pracują ratownicy w Gostyniu. Ale miałam do czynienia z ratownikami w mieście wielkości Leszna dwukrotnie. I zawsze wykonywali swoją pracę sumiennie.
Do (do xyz)
18:51, 2026-01-19
Po 3 latach OSiR zmienia decyzję. Dyrektor mówi o ...
Oczekuję na kolejną decyzję o podwyżce biletów i rezygnacji z ulg, argumentowaną tym razem kosztami utrzymania saun.
Qwr
17:53, 2026-01-19
3 2
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
1 0
?
1 0
Monika nie zawracaj dupy
7 0
Szkoda że Maćkowiak nie został Wójtem gminy Piaski, obecny włodarz praktycznie nic nie robi dla ludzi.