Zamknij
REKLAMA

Masz firmę? Koniecznie przeczytaj

08:45, 29.07.2019 | J.J
REKLAMA
Skomentuj

Jeszcze tylko dziś można składać oświadczenia do firm energetycznych, by utrzymać niższą cenę prądu. Chodzi o mikro i małych przedsiębiorców, a także jednostki samorządu terytorialnego i inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Niezłożenie dokumentu w terminie może nas słono kosztować.

Jak informuje portal money.pl odbiorcy końcowi, którzy w II półroczu 2019 r. chcą utrzymać ceny energii elektrycznej z 30 czerwca 2018 r., muszą złożyć przedsiębiorstwu energetycznemu, które jest stroną umowy, oświadczenie potwierdzające status odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Jest to konieczne, bo przedsiębiorstwa obrotu nie posiadają takich informacji. Chodzi o mikro i małych przedsiębiorców, a także jednostki samorządowe, szpitale czy państwowe jednostki organizacyjne. Nie muszą tego robić odbiorcy indywidualni.

Oświadczenie należy złożyć do właściwego przedsiębiorstwa energetycznego, od którego dana firma kupuje prąd. Ci, którzy nie złożą oświadczeń w terminie muszą się liczyć ze sporymi podwyżkami nawet o kilkadziesiąt procent. Oświadczenia należy składać drogą listowną bądź osobiście w siedzibie firmy energetycznej dziś do północy. Teoretycznie decyduje data stempla pocztowego, jednak niektóre spółki wskazują, że liczy się data dostarczenia, a nie wysłania, dlatego trzeba się spieszyć.

Wzór oświadczenia odbiorcy końcowego energii elektrycznej  w firmie Enea znajdziecie - TUTAJ - 

Instrukcja jak wypełnić wniosek dostępna jest na stronie Ministerstwa Energii. Znajdziecie ją klikając - TUTAJ - 

Źródło: Money.pl

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

llllllllllllllll

4 0

Dzięki Jarek. 10:47, 29.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone