Zamknij
REKLAMA

Gotowi na wszystko...

12:25, 12.03.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Po protestach mieszkańców Pożegowa, również społeczność Goli stanowczo sprzeciwiła się budowie masztu telefonii komórkowej na terenie wioski. Można powiedzieć, że poszli za ciosem i również nie chcą u siebie wieży. Wskazują za to na inne lokalizacje. Ich zdaniem miejsca te są bardziej bezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców.

Telefonia komórkowa sieci Play chce postawić nadajnik na działce należącej do gminy Gostyń, a konkretnie na terenie tzw. Stanicy Potworowskich w Goli. Mieszkańcy są zaskoczeni, że operator zdecydował się na taki krok i sprzeciwiają się budowie masztu o wysokości około 60 metrów z kilkoma antenami o mocy 2000 W każda. Wczoraj spotkali się w świetlicy wiejskiej z radnymi – Pawłem Stachowiakiem i Mirosławem Żywickim oraz przedstawicielem urzędu, by dowiedzieć się więcej szczegółów na temat ewentualnej inwestycji i możliwości jej zablokowania.

Roman Sobkowiak, naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska tłumaczył mieszkańcom, że zgłoszenie sprawy do urzędu miejskiego jeszcze o niczym nie świadczy, bo operator może wystąpić o pozwolenie na budowę. Dopiero po uzyskaniu zgody na wydzierżawienie od właściciela, czyli gminy Gostyń. - Taka zgoda musiałaby być wydana w tym przypadku przez Radę Miejską w Gostyniu...Operator na razie wskazał miejsce - tłumaczył naczelnik Roman Sobkowiak.

Mieszkańcy dopytywali o zagrożenia jakie niosą za sobą takie inwestycje. Naczelnik przyznał, że opinie na ten temat są różne. - Jedni uważają, że szkodzą, a inni, że nie. (...) Zapewne gdyby ktoś przebywał przy samych antenach pewnie na zdrowie, by mu to nie wyszło. Teoretycznie przy tych parametrach promieniowanie nie jest szkodliwe , ale takiej gwarancji nie jestem w stanie dać nikomu - mówił naczelnik Roman Sobkowiak. Na pytanie czy budowa masztu sprawi, że we wsi będzie lepszy zasięg, naczelnik odpowiedział dość wymijająco. - Trudno powiedzieć...  

Wszyscy zastanawiali się, dlaczego operator chce iść po najprostszej linii i wybudować maszt na tym terenie. - Nie po to, to wszystko było budowane, tyle zainwestowane, żeby teraz maszty stawiać jeszcze tak blisko boiska, gdzie przebywają dzieci i młodzież - można było usłyszeć z sali.

Nieco więcej na temat szkodliwości masztów mówił radny Mirosław Żywicki powołując się na artykuły naukowe. Z kolei radny Paweł Stachowiak zauważył, że lokalizacje masztów są związane n.in. z dostępem do prądu. - W tym przypadku inwestor ma niedaleko transformator. Co na pewno byłoby sporym ułatwieniem. Budowanie w polu, to większe koszty - mówił radny Paweł Stachowiak.

Mieszkańcy stanowczo sprzeciwili się budowie anten "na kortach" Popierali ich obaj radni, chociaż wszyscy nie wykluczają lokalizacji anten w innym miejscu. Wskazali m.in. teren PSZOK-u, bunkry pomiędzy Golą i Czajkowem i nieczynny dworzec Kosowo.


 

[ZT]45547[/ZT]

 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Tomek Tomek

1 1

2000 W ................. 13:51, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Większość mieszkańcóWiększość mieszkańcó

3 4

KRÓTKO !!!!!!!!!!! STOP postawienia tam masztu, na pole z tą anteną 14:15, 12.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HfHf

4 3

Zdrowie jest wazniejsze jak biznes 14:17, 12.03.2019


Do wsiokówDo wsioków

2 4

Każdy chce mieć tel. komórkowy i o jak największym zasięgu. Smarkaczom kupujecie, no bo musi być szpan nawet 3 latkom. A masztu nie bo wytwarza pole magnetyczne i promieniowanie. Brak wiedzy powoduje, że jak jeden coś chlapnie, że szkodzi, drugi powtarza. Nie to nie, ale później nie narzekajcie, że się nie możecie dodzwonić. Zwłaszcza jak trzeba będzie wezwać pomoc. Co za ciemnogród. 19:36, 12.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ONON

2 1

Kończ waść wstydu oszczędz. A ty co wielki Pan a za stodołe *%#)!& chodzisz. 22:47, 12.03.2019


Ej miastowy Ej miastowy

2 2

Brak wiedzy ale raczej w twoim przypadku 08:09, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChętnyChętny

1 1

Serio? Ludzie! Jest XXI wiek, każdy nosi przy 4 literach telefon ale masztu nikt nie chce mieć? Powiedzcie, że chodzi o to że nie Wy zarobicie tylko hajs pójdzie gdzieś indziej i będzie po problemie... Do tego z fizyką większość jest na bakier. Naprawdę to jest śmieszne jak każdy ma smartfona, 80% tych samych użytkowników używa wifi w domu, a część z nich mikrofalówki czy po prostu prądu, który też wytwarza PEM o.O 2019 rok... 00:42, 16.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ON ON

1 0

zadzwoń do tego operatora i powiedz że chcesz mieć masz u siebie pod oknem cwaniaku. 16:20, 16.03.2019


REKLAMA