Zamknij
REKLAMA

Potem na rozkopanych odcinkach ma pojawić się nowa nawierzchnia

09:29, 13.02.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Jeszcze do niedawna tylko jedna ulica w okolicach piaskowskiego rynku była wyłączona z ruchu, teraz utrudnienia dotyczą kolejnych. Powodem są prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej, które potrwają jeszcze miesiąc. Potem na rozkopanych odcinkach ma pojawić się nowa nawierzchnia.

Remont kanalizacji deszczowej na ulicach przylegających do rynku w Piaskach był konieczny. Powodem jest fatalny stan podziemnej instalacji. - Prace rozpoczęliśmy w zeszłym roku na ul. Gwarnej i ul. Dworcowej, to jest ich kontynuacja. Zleciliśmy temu samemu wykonawcy wykonanie po tych samych cenach jednostkowych odcinka ul. Szkolnej, by w ten sposób zakończyć pewien etap inwestycji - mówi Witold Furmaniak, specjalista ds. inwestycji i zamówień publicznych Urzędu Gminy Piaski. - Zależało nam na tym, ponieważ Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na przebudowę ul. św. Marcina - dodaje. Nowa nawierzchnia ma też pojawić się na ulicach Gwarnej, części Szkolnej i Dworcowej. - Firma ma zakończyć przebudowę kanalizacji deszczowej do 15 marca, a najpóźniej do końca kwietnia powinna zostać odbudowana nawierzchnia na ulicach, gdzie trwają bądź trwały prace - dodaje.

W związku z realizowanymi pracami wprowadzono ograniczenia w ruchu na ul. Dworcowej i ul. Szkolnej. - Można powiedzieć, że w tej chwili roboty prowadzone są w newralgicznym miejscu, a więc na krzyżówce ulic Szkolnej i Dworcowej. W tym rejonie nie można przejechać, dlatego kierowcy powinni zwracać uwagę na oznakowanie, tym bardziej że są tam odcinki jednokierunkowe - informuje Witold Furmaniak, specjalista ds. inwestycji i zamówień publicznych Urzędu Gminy Piaski.

Wartość prowadzonej inwestycji to około pół miliona złotych. Samorząd nie ma w planach na ten rok dalszej modernizacji kanalizacji deszczowej na ulicach wokół rynku.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

jaja

1 0

Nowa nawierzchnia? Ciekawe czy w Bodzewie naprawia to co zniszczyli? Firma która roz...ła pół wsi ma w d..ie mieszkańców, było spotkanie, zobowiązali się do poprawienia drogi i...i nic nikogo nie widać a dziury coraz większe!!! 09:26, 14.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone