Zamknij

Kiedy na ferie zimowe? Uczniowie z Wielkopolski muszą jeszcze poczekać...

09:45, 07.01.2024 PAP
Skomentuj PAP PAP

Już za tydzień pierwsi uczniowie rozpoczną zimowe ferie szkolne. Przerwa od lekcji w pierwszych województwach rozpocznie się 15 stycznia, w ostatnich zakończy 25 lutego. Na kolejną przerwę w nauce uczniowie poczekają do 28 marca. Przypominamy kalendarz roku szkolnego.

Terminy ferii zimowych 2024

Ferie zimowe rozpoczną się 15 stycznia według następującego harmonogramu:Już za tydzień pierwsi uczniowie rozpoczną zimowe ferie szkolne. Przerwa od lekcji w pierwszych województwach rozpocznie się 15 stycznia, w ostatnich zakończy 25 lutego. Na kolejną przerwę w nauce uczniowie poczekają do 28 marca. Przypominamy kalendarz roku szkolnego.

  •  15 - 28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie 
  •  22 stycznia – 4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie 
  • 29 stycznia – 11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie 
  • 12 – 25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Wiosenna przerwa świąteczna

Wiosenna przerwa świąteczna odbędzie się w dniach 28 marca – 2 kwietnia

26 kwietnia 2024 r. zakończa się zajęcia w najstarszych klasach liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się we wrześniu, a 5 stycznia – w najstarszych klasach liceów ogólnokształcących dla dorosłych, w których zajęcia rozpoczynają się w lutym.

Kiedy matura 2024? Kiedy egzamin ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem trzydniowym:
14 maja uczniowie będą mieli egzamin z języka polskiego.
15 maja – egzamin z matematyki.
16 maja – egzamin z języka obcego nowożytnego. Wszystkie trzy egzaminy są pisemne. 

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w maju, to będzie go pisał w drugim terminie – 10-12 czerwca. 

W roku szkolnym 2023/2024 sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 7 do 24 maja, a egzaminów ustnych od 11 do 16 maja i od 20 do 25 maja. Wyniki matur ogłoszone zostaną 9 lipca. 

Zgodnie z harmonogramem CKE – tak jak w latach ubiegłych – maturalne egzaminy pisemne będę rozpoczynać się o godzinie 9.00 i o 14.00.

7 maja (wtorek) rano będzie egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego dnia nie będzie żadnego egzaminu po południu.

8 maja (środa) rano będzie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, po południu będą egzaminy z języka kaszubskiego, z łemkowskiego i z języka łacińskiego i kultury antycznej.

9 maja (czwartek) rano będzie egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu będą egzaminy na poziomie podstawowym z języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i z języka włoskiego.

10 maja (piątek) rano będzie egzamin z wiedzy o społeczeństwie, a po południu będą egzaminy z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.

13 maja (poniedziałek) rano będą egzaminy z języka angielskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu będzie egzamin z filozofii.

14 maja (wtorek) rano będzie egzamin z biologii, a po południu egzaminy z języka rosyjskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

15 maja (środa) rano będzie egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, po południu – egzaminy z języka francuskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

16 maja (czwartek) rano będzie egzamin z chemii, po południu egzamin z historii muzyki.

17 maja (piątek) rano będzie egzamin z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) na poziomie podstawowym.

20 maja (poniedziałek) rano będzie egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.

21 maja (wtorek) rano będzie egzamin z historii, po południu egzaminy z języka hiszpańskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

22 maja (środa) rano będzie egzamin z informatyki, po południu z historii sztuki.

23 maja (czwartek) rano będzie egzamin z fizyki, a po południu egzaminy z języka włoskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

24 maja (piątek) przeprowadzone będą egzaminy w językach obcych z matematyki, geografii, chemii, fizyki, biologii i historii, zdawane przez absolwentów szkół i oddziałów dwujęzycznych.

Sesja ustnych egzaminów maturalnych potrwa do 11 do 16 maja i od 20 do 25 maja.

21 czerwca – koniec roku szkolnego

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach przewidziane jest na 21 czerwca 2024.; od 22 czerwca do 31 sierpnia potrwają wakacje.

Źródło: PAP

[ALERT]1704568434798[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

iRAiRA

0 0

Dlaczego nie napisaliście, że w przypadku nie zdania egzaminu na koniec 8 klasy to uczeń otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły podstawowej . Skoro wszystko piszecie to napiszcie też i to . 13:12, 08.01.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%