Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Piaski mają szansę pozbyć się starych rupieci...

15:10, 12.09.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Na co dzień do naszych śmietników trafiają setki kilogramów śmieci, będących wynikiem codziennej konsumpcji. Z kolei tzw. odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ze względu na rozmiary często zalegają w piwnicach, na strychach czy w garażach. Mieszkańcy gminy Piaski już niebawem będą mieli szansę pozbyć się takich niepotrzebnych "gratów".

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz sprzętów wielkogabarytowych odbędzie się 15 września na terenie wiosek w gminie Piaski oraz wspólnoty z ulicy Leśnej w Piaskach, a w piątek 22 września na terenie samej miejscowości Piaski.

Mieszkańcy są proszeni o wystawianie odpadów przed posesję w dniu ich odbioru, najpóźniej do godziny 07.00. Odpady należy ustawiać w miejscach widocznych z ulicy w taki sposób, aby umożliwiały przejście pieszym. Odpady niewystawione w terminie nie będą zabierane.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to np. lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, piece elektryczne, odkurzacze, czajniki elektryczne, miksery, suszarki do włosów, radia, zużyty sprzęt audiowizualny (telewizory, video, monitory, komputery, drukarki, telefony, baterie), sprzęt oświetleniowy (świetlówki, lampy sodowe, żarówki energooszczędne - z wyłączeniem żarówek), narzędzia elektryczne i elektroniczne (wiertarki, wkrętarki, kosiarki, piły i spawarki) z wyjątkiem wielkogabarytowych, stacjonarnych narzędzi. Sprzęt elektryczny i elektroniczny powinien być kompletny.

Odpadami wielkogabarytowymi, które będzie można wystawić, są na przykład: stoły, szafy, krzesła, sofy, tapczany, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Wiesław Wiesław

0 0

Żadna łaska gmina ma taki obowiązek 13:24, 13.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018