Drugi Festiwal Rękodzieła za nami! Była to znakomita okazja, aby kupić oryginalne ozdoby wielkanocne, ale też poznać wielu zdolnych, lokalnych twórców. Sami zobaczcie, jakie cudeńka oferowali: oryginalne jajka, wymyślne poduszki i maskotki, unikatową biżuterię czy wyroby z drewna. Oj, było w czym wybierać!
Trzeba przyznać, że festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem. W sali widowiskowej pojawiło się kilku lokalnych rękodzielników, którzy chętnie opowiadali o tworzonych przez siebie dziełach.
Jednym z wystawców był Daniel Gała z Kuczyny, który opowiadał o kulisach powstawania glinianych ozdób. Każde jego ceramiczne dzieło jest oryginalne, niepowtarzalne i bardzo pracochłonne. Jak skromnie stwierdził, każdy ma w sobie talent, wystarczy tylko trochę czasu, chęci i kreatywności. Z kolei pani Anna Łuczak z Żytowiecka od czterdziestu lat zajmuje się szydełkowaniem. Spod jej rąk wychodzą różnego rodzaju obrusy, firanki, ale też trójwymiarowe dzieła jak choćby wielkanocne jajka. - Wykonanie jednego takiego jajka zajmuje mi jeden wieczór. Wszytko dzięki temu, że mam w tym wprawę, szydełkuję od 40 lat, a zaczęło się od robótek ręcznych pod czujnym okiem mojej babci - mówiła pani Anna. - Ponieważ takie dzieła wróciły do łask, postanowiła się nimi pochwalić na Festiwalu Rękodzieła - dodała. Siedząca obok pani Magdalena Staśkiewicz z Teodozewa wykonuje m.in. oryginalne pamiątki na pierwszą komunię, ozdoby z papierowej wikliny czy jajka metodą quillingu. Były to prawdziwe dzieła sztuki. - To dość pracochłonna technika polegająca na tworzeniu dekoracji ze zwiniętych, cienkich pasków papieru. Za każdym razem powstaje coś innego - wyjaśniała pani Magdalena.
Z kolei pani Aneta Szymańska z Ponieca ma niezwykłą zdolność do wykonywania biżuterii. - Oczywiście zdarza mi się wykonać takie same egzemplarze, ale rzadko. Staram się, aby biżuteria byłą różnorodna. Mogę też wykonać biżuterię pod konkretny projekt - wyjaśnia pani Aneta. Z kolei Maciej Drożdżyński z Borku Wlkp. swoją kreatywnością i talentem nadaje drugie życie przedmiotom, które często trafiają do... kubła na śmieci. - Wykorzystuję stare młynki, słoiki, butelki, woltomierze, a nawet rury - opowiada Maciej Drożdżyński. - Potrafię to wszystko odpowiednio łączyć i tak powstają np. oryginalne lampy. Hitem są te z dużymi żarówkami. Sporym zainteresowaniem kupujących cieszy się zegarek-dynamit. Zapewniam - do wielokrotnego użytku - opowiada nasz rozmówca. - Wszytko wykonane ręcznie - podkreśla.
Imprezie, której organizatorkami były Małgosia Stachowiak i Agnieszka Grzegorzewska, towarzyszyły warsztaty, w których mogli wziąć udział wszyscy chętni. Zorganizowano też kącik zabaw dla dzieci.
MiS
[WIDEO]132[/WIDEO]
gtyy10:29, 11.04.2017
Szkoda że nie było bardziej rozreklamowane... chętnie bym kupiła jakies cudenka...
baba10:37, 11.04.2017
Do gtyy . A gdzie jeszcze mieli to reklamowac ? W Polsat News ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gmina nie chce bloków? Starcie inwestora z nowym planem
Domki jednorodzinne ul. Sikorskiego, Śliwińskiego, Górna itd. Były pierwsze. Wokół bloki rosną, jak grzyby po deszczu. Ktoś Was pytał, czy Wam to przeszkadza? Pewnie nie. A na Pożegowie taakiee larum!!! Spójna Konsekwencja!!
Gost..
16:51, 2025-07-14
Francuzi i Polacy razem na cmentarzu w Gostyniu
Ludzie idźmy do przodu a nie wieczne cofanie się. Na siłę odnajdywanie grobów, bohaterów jakieś tablice a to wszystko kosztuje nie mały pieniądz który można by spożytkować na życie doczesne bo braki są na wielu płaszczyznach (jeśli nie wszystkich).Zacznijmy może dostrzegać wreszcie sąsiadów z klatki obok,zza płotu ,organizować pikniki osiedlowe,integracyjne a nie szukać grobów z przed prawie 200 lat. Tym dzieci do historii nikt nie przekona. Aż mam strach jak ktoś sobie przypomni a raczej odkryje że podobno pod Klasztorem setki lat temu była jakaś bitwa i tam leży masa szkieletów a grobów ani tablic nie ma. Może komuś przyjdzie do głowy aby to upamiętnić? Oby nie🙁
Do przodu Polsko
16:15, 2025-07-14
Francuzi i Polacy razem na cmentarzu w Gostyniu
Mam pytanie do tych dwóch osób, które chyba bezmyślnie zagłosowały na NIE. Dlaczego? Byłem trzecim głosującym, i stąd wiem, że przede mną oddano dwa głosy.
Maciek13
16:09, 2025-07-14
Mieszkanka nie przebiera w słowach. Jest wściekła...
Jeżeli mnie ktoś potrąci, to sam mu wymierze sprawiedliwość.
Temida
15:49, 2025-07-14