Zamknij
NEWS

Wejdź do gry i zgarnij nagrody

08:53, 09.03.2017
Skomentuj

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji Gostyńskiej Gry Miejskiej. Co roku bierze w niej udział prawie 200 osób, wspólnie odkrywających prawdziwe i fikcyjne zagadki naszego miasta. W tym roku uczestnicy przeniosą się pierwszych Piastów i rozwiążą zagadkę, która zapobiegnie międzynarodowej katastrofie.

Tym razem organizatorzy - Fundacja „Miejsce Moje” przeniosą uczestników gry w czasy Polski przedchrześcijańskiej. Wprowadzając do ósmej już edycji GGM, twórcy zabawy rysują tło historyczne: 
„Pan nasz, władca Polan Mieszko syn Siemomysła, pojął za żonę księżniczkę czeską Dąbrawę. Niedawno przyłączył ziemie Wiślan, Mazowszan i innych. Pono chce też wiarę przodków porzucić i ich bogów. Nie w myśl to zwolennikom usuniętej dynastii Popielidów, kapłanom pogańskim i wrogom politycznym. Dąbrówce grozi niebezpieczeństwo. Wejdź do Gry i przenieść się w czasy pierwszych Piastów. Rozwiąż zagadkę i zapobiegnij międzynarodowej katastrofie.” 
Gra miejska to połączenie gry internetowej, happeningu i interaktywnej zabawy ulicznej. Uczestnicy poznają historię miasta, postaci z nim związanych, architekturę oraz walory turystyczne regionu. Ulice miasta staja się planszą gry, a zespoły uczestniczą w rozwiązywaniu zagadek "wchodząc" w przeszłość swojego miasta.
- Z roku na rok mamy coraz więcej zgłoszeń, co oznacza że Gostynianie czekają na alternatywne formy spędzania czasu– mówi Agnieszka Wujek z Fundacji „Miejsce Moje”. – Wśród przeważają zespoły złożone z rodzin lub ekip studentów i uczniów szkół średnich. Nagrodą główną jest czek podróżny o wartości 2000 złotych. Atrakcyjne są jednak także pozostałe nagrody, a przede wszystkim udział w świetnej zabawie.
Na czym polega gostyńska gra? Jak wziąć w niej udział?
- Nasza gra różni się trochę od innych tego typu imprez w kraju. Przygotowujemy ją bardzo długo, dlatego jest znacznie rozbudowana. Począwszy od 31 marca, na stronie www.gramiejska.net.pl uaktywniać się będą opowiadania wprowadzające czytelnika w fikcyjną fabułę zabawy. Natomiast zaczynając w urodziny miasta – 1 IV, w każdą sobotę kwietnia o 17.00 pojawią się zadania, na które zespołu muszą jak najszybciej odpowiedzieć w komentarzu pod pytaniem. Najlepsze 10 do 15 zespołów wystartuje 13 maja w etapie ulicznym.  
- W etapie ulicznym nie trzeba biegać – uspokaja twórca scenariusza Elżbieta Skorupska. – Przed uczestnikami stawiamy zagadkę kryminalno – historyczną. Zwycięży ten zespół, który najlepiej ją rozwikła. Najlepiej wcale nie znaczy najwcześniej - dodaje
 Organizatorzy wyjaśniają, że aby wystartować nie potrzebna jest ani duża wiedza historyczna, ani też sprawność fizyczna. Wystarczy podstawowa znajomość historii Polski X wieku na poziomie gimnazjum, poszerzona o pewne informacje zawarte w podanych na stronie linkach 
 Zespoły startują 13 maja 2017 z placu przy Muzeum. Każda drużyna otrzymuje kartę gry i mapę. „Etap uliczny to niezwykły spacer po mieście. Zadarcie głowy i oglądanie miasta oczami przeszłości. Zespół, który pierwszy rozwiąże postawione przed uczestnikami zadania wygrywa, udziałem każdego z nich jest jednak także wspaniała przygoda.” – czytamy na stronie gry. Aby wziąć udział w tej przygodzie, należy stworzyć zespół od 2 do 5 osób i zgłosić się na formularzu umieszczonym na www.gramiejska.net.pl w terminie do 31 marca lub przez facebooka: https://www.facebook.com/gostynskagramiejska/. Zachęcamy do udziału, ponieważ przecież ktoś „musi rozwiązać zagadkę i zapobiec międzynarodowemu skandalowi”.

Tym razem organizatorzy - Fundacja "Miejsce Moje" - przeniosą uczestników gry w czasy Polski przedchrześcijańskiej. Wprowadzając do ósmej już edycji GGM, twórcy zabawy rysują tło historyczne: "Pan nasz, władca Polan Mieszko syn Siemomysła, pojął za żonę księżniczkę czeską Dąbrawę. Niedawno przyłączył ziemie Wiślan, Mazowszan i innych. Pono chce też wiarę przodków porzucić i ich bogów. Nie w myśl to zwolennikom usuniętej dynastii Popielidów, kapłanom pogańskim i wrogom politycznym. Dąbrówce grozi niebezpieczeństwo. Wejdź do Gry i przenieść się w czasy pierwszych Piastów. Rozwiąż zagadkę i zapobiegnij międzynarodowej katastrofie."

Gra miejska to połączenie gry internetowej, happeningu i interaktywnej zabawy ulicznej. Uczestnicy poznają historię miasta, postaci z nim związane, architekturę oraz walory turystyczne regionu. Miejskie ulice stają się planszą gry, a zespoły uczestniczą w rozwiązywaniu zagadek, "wchodząc" w przeszłość swojego miasta.

- Z roku na rok mamy coraz więcej zgłoszeń, co oznacza, że gostynianie czekają na alternatywne formy spędzania czasu – mówi Agnieszka Wujek z Fundacji "Miejsce Moje". Wśród uczestników przeważają zespoły złożone z rodzin lub ekip studentów i uczniów szkół średnich. Nagrodą główną jest czek podróżny o wartości 2000 złotych. Atrakcyjne są jednak także pozostałe nagrody, a przede wszystkim udział w świetnej zabawie.

Na czym polega gostyńska gra? Jak wziąć w niej udział?
Gostyńska gra różni się trochę od innych tego typu imprez w kraju. Przygotowywana jest bardzo długo, dlatego jest znacznie rozbudowana. Począwszy od 31 marca na stronie uaktywniać się będą opowiadania wprowadzające czytelnika w fikcyjną fabułę zabawy. Natomiast zaczynając w urodziny miasta 1 kwietnia w każdą kwietniową sobotę o 17.00 pojawią się zadania, na które zespoły muszą jak najszybciej odpowiedzieć w komentarzu pod pytaniem. Najlepsze 10 do 15 zespołów wystartuje 13 maja w etapie ulicznym.  

- W etapie ulicznym nie trzeba biegać – uspokaja twórca scenariusza Elżbieta Skorupska. – Przed uczestnikami stawiamy zagadkę kryminalno-historyczną. Zwycięży ten zespół, który najlepiej ją rozwikła. Najlepiej wcale nie znaczy najwcześniej - dodaje.

Organizatorzy wyjaśniają, że aby wystartować, nie potrzebna jest ani duża wiedza historyczna, ani też sprawność fizyczna. Wystarczy podstawowa znajomość historii Polski X wieku na poziomie gimnazjum, poszerzona o pewne informacje zawarte w podanych na stronie linkach. 

Zespoły startują 13 maja 2017 z placu przy Muzeum. Każda drużyna otrzymuje kartę gry i mapę. „Etap uliczny to niezwykły spacer po mieście. Zadarcie głowy i oglądanie miasta oczami przeszłości. Zespół, który pierwszy rozwiąże postawione przed uczestnikami zadani, wygrywa, udziałem każdego z nich jest jednak także wspaniała przygoda” – czytamy na stronie gry.

Aby wziąć udział w tej przygodzie, należy stworzyć zespół od 2 do 5 osób i zgłosić się na formularzu umieszczonym na w terminie do 31 marca lub przez Facebooka: . Zachęcamy do udziału, ponieważ przecież ktoś "musi rozwiązać zagadkę i zapobiec międzynarodowemu skandalowi".

MM 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

xxdxxd

0 0

Pozdro Przemek

14:14, 25.05.2017
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%