Zamknij
NEWS

Piękno w szkle ukryte

12:01, 23.11.2016
Skomentuj

- Najpierw trzeba wykonać projekt, potem wziąć kilka kawałków szkła i dopasować, a na koniec obłożyć specjalną taśmą i polutować... Ot, cała robota - stwierdził Jan Gerowski z Gostynia, który od dekady tworzy niezwykłe dzieła ze szkła. W gostyńskim muzeum można podziwiać witraże, które są efektem jego kilkuletniej pracy.

Wystwa "Piękno w szkle ukryte" jest efeketem trzyletniej pracy Jana Gerowskiego - artysty amatora, witrażysty, który chętnie rysuje, maluje i rzeźbi. Początkowo szukałą inspiracji u innych twórców, doskonaląc swój warsztat. Dziś tworzy własne kompozcje, o najróżniejszej tematyce. Za namową najbliższej rodziny zgodził się na zorganizowanie wystawy swoich witraży w gostyńskim muzeum. - O czym tu dużo mówić, wolę popracować. - mówił Jan Gerowski.  
Każdy z witraży wymagał co najmniej tygodnia wytężonej pracy i składa się z około 100, odpowiednio dopasowanych kawałków szkła. - Teoretycznie każdy może taki witraż wykonać, choć potrzebny jest specjalny sprzęt. Trzeba odpowiednio pokroić szkło o grubości około 3-4 mm, dopasować i łączyć za pomocą taśmy samoklejącej. Jest to tzw. technika Tiffaniego. - tłumaczył Jan Gerowski. - Nie są to powerzchniowo duże prace ze względu na wielkość mojego warsztatu, tworzę w niewiekiej piwnicy. - opowiadał Jan Gerowski. 
To kolejna wystawa prac Jan Gerowskiego jaką można podziwiać w gostyńskim muzeum. Poprzednia zatytułowa "Jesteś Aniołem" odbyła się w 2013 roku. Ekspozycję witraży Jana Gerowskiego można podziwiać w gostyńskim muzeum do 31 grudnia. 

Wystawa "Piękno w szkle ukryte" jest efektem trzyletniej pracy gostynianina Jana Gerowskiego - artysty amatora, witrażysty, który chętnie rysuje, maluje i rzeźbi. Początkowo szukał inspiracji u innych twórców, doskonaląc swój warsztat. Dziś tworzy własne kompozycje, o najróżniejszej tematyce. Za namową najbliższej rodziny zgodził się na zorganizowanie wystawy swoich witraży w gostyńskim muzeum. - O czym tu dużo mówić, wolę popracować - mówił Jan Gerowski.  

Każdy z witraży wymagał co najmniej tygodnia wytężonej pracy i składa się z około 100, odpowiednio dopasowanych kawałków szkła. - Teoretycznie każdy może taki witraż wykonać, choć potrzebny jest specjalny sprzęt. Trzeba odpowiednio pokroić szkło o grubości około 3-4 mm, dopasować i łączyć za pomocą taśmy samoklejącej. Jest to tzw. technika Tiffaniego - tłumaczył Jan Gerowski. - Nie są to powierzchniowo duże prace ze względu na wielkość mojego warsztatu, tworzę w niewielkiej piwnicy - opowiadał Jan Gerowski. 

To kolejna wystawa prac gostyńskiego artysty, jaką można podziwiać w gostyńskim muzeum. Poprzednia, zatytułowana "Jesteś Aniołem" odbyła się w 2013 roku. Ekspozycję witraży Jana Gerowskiego można oglądać w gostyńskim muzeum do 31 grudnia. 

MiS

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

IrenaIrena

0 0

Piękne rzeczy tworzysz Janie, a przy tym Twoja skromność...Po prostu zdobywasz serca. Ukłony.

12:29, 23.11.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

0 0

Ale śliczne :)

16:31, 23.11.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MikiMiki

0 0

A to tylko jeden z wielu talentów Pana Jana. Pozdrawiam i powodzenia!

18:42, 23.11.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sąsiadka sąsiadka

0 0

Brawo dla Pana Jana ?przepiękne witraże ?Źyczę dalszych sukcesów ?Pozdrawiam serdecznie była sąsiadka ?

21:50, 23.11.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DamianDamian

0 0

To co tu jeszcze robisz ?

01:33, 24.11.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ew i aEw i a

0 0

Piękno jest bardzo ukryte.Nie do wydobycia. Takie piękno radiowe.

07:49, 24.11.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaneczkaJaneczka

0 0

Ale się uraczyłam tym pięknem.

17:38, 26.11.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%