Zamknij

Dołącz do "Szlachetnej Paczki" w Gostyniu

13:05, 13.09.2016
Skomentuj

"Szlachetna Paczka" po raz drugi zawita do Gostynia. Beata Naglak, lider rejonu gostyńskiego buduje właśnie swój zespół i poszukuje wolontariuszy gotowych wziąć udział w akcji. Dzięki ich zaangażowaniu tuż przed świętami Bożego Narodzenia do najuboższych rodzin dotrze pomoc.

"Szlachetna Paczka" to wyjątkowy projekt realizowany przez Stowarzyszenie "Wiosna" od 16 lat. - Do "Szlachetnej Paczki" włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Ma na celu nie tylko zadowolić potrzebujących ludzi, ale także zmotywować ich do zmiany życia. Ma być impulsem do starań o lepszą egzystencję. - mówi Beata Naglak, lider rejonu gostyńskiego.
Projke jest po raz drugi realizowany w Gostyniu i właśnie startuje rekrutacja wolontariuszy. Ich zadaniem będzie szukanie rodzin w potrzebie, spotykać się z nimi, poznać ich sytuację i konkretne potrzeby. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji o włączeniu danej rodziny do projektu. Wybrane otrzymują od darczyńców pomoc w takiej formie, w jakiej jest ona im potrzebna. - - Na chwilę obecną skupiamy się na gminie Gostyń i Pogorzela, ponieważ z tych rejonów mamy zgłoszonych wolontariuszy. Liczba obdarowanych rodzin zależy od liczby zrekrutowanych wolontariuszy – zachęca Beata Naglak i wyjaśnia jakie kryteria należy spełnić i co zrobić, by dołączyć do akcji i stać się wolontariuszem - Wolontariuszem może zostać każdy, kto jest pełnoletni, odpowiedzialny i z motywacją do działania. W Szlachetnej Paczce wolontariusze mogą się rozwijać - uczyć nowych rzeczy, zdobyć doświadczenie i dzięki temu dobrze radzić sobie w życiu. Osoby chętne muszą zarejestrować się na stronie www.superw.pl, przejść szkolenie e-learningowe i rozmowę rekrutacyjną.
Zrekrutowani wolonatariusze zostaną przeszkoleni podczas spotkań, które odbędą się w Gostyniu. 
Następnie, pod opiekę każdego z nich trafią maksymalnie 3 rodziny. - W tym roku wolontariusze zamierzają skupić się na osobach z tzw. trudnym startem w dorosłość, np. wychowankach domów dziecka czy osobach wychowywanych w rodzinach zastępczych. Pomoc otrzymają także ubodzy, schorowani, samotni i ci, którzy z różnych względów potrzebują wsparcia. - tłumaczy Beata Naglak.
Paczki, trafią do rodzin dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia - Finał "Szlachetnej Paczki", czyli moment w którym konkretna pomoc dotrze do potrzebujących rodzin odbędzie się w weekend - 10 i 11 grudnia  - podsumowuje lider.

"Szlachetna Paczka" to wyjątkowy projekt realizowany przez Stowarzyszenie "Wiosna" od 16 lat. - Do "Szlachetnej Paczki" włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Ma na celu nie tylko zadowolić potrzebujących ludzi, ale także zmotywować ich do zmiany życia. Ma być impulsem do starań o lepszą egzystencję - mówi Beata Naglak, lider rejonu gostyńskiego.

Projekt jest po raz drugi realizowany jest w Gostyniu i właśnie startuje rekrutacja wolontariuszy. Ich zadaniem będzie szukanie rodzin w potrzebie, spotykać się z nimi, poznać ich sytuację i konkretne potrzeby. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji o włączeniu danej rodziny do projektu. Wybrane otrzymują od darczyńców pomoc w takiej formie, w jakiej jest ona im potrzebna. - Na chwilę obecną skupiamy się na gminie Gostyń i Pogorzela, ponieważ z tych rejonów mamy zgłoszonych wolontariuszy. Liczba obdarowanych rodzin zależy od liczby zrekrutowanych wolontariuszy - zachęca Beata Naglak i wyjaśnia, jakie kryteria należy spełnić i co zrobić, by dołączyć do akcji i stać się wolontariuszem. - Wolontariuszem może zostać każdy, kto jest pełnoletni, odpowiedzialny i z motywacją do działania. W "Szlachetnej Paczce" wolontariusze mogą się rozwijać - uczyć nowych rzeczy, zdobyć doświadczenie i dzięki temu dobrze radzić sobie w życiu. Osoby chętne muszą zarejestrować się na stronie www.superw.pl, przejść szkolenie e-learningowe i rozmowę rekrutacyjną.

Zrekrutowani wolontariusze zostaną przeszkoleni podczas spotkań, które odbędą się w Gostyniu. Następnie pod opiekę każdego z nich trafią maksymalnie trzy rodziny. - W tym roku wolontariusze zamierzają skupić się na osobach z tzw. trudnym startem w dorosłość, np. wychowankach domów dziecka czy osobach wychowywanych w rodzinach zastępczych. Pomoc otrzymają także ubodzy, schorowani, samotni i ci, którzy z różnych względów potrzebują wsparcia - tłumaczy Beata Naglak.

Paczki trafią do rodzin dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. - Finał "Szlachetnej Paczki", czyli moment w którym konkretna pomoc dotrze do potrzebujących rodzin, odbędzie się w weekend 10 i 11 grudnia - podsumowuje lider.

ŻaR

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

marianmarian

0 0

WSZYSCY KTÓRZY KORZYSTALI Z PACZEK DOSTAJĄ 500 + i maja już na paczki dla dzieci , tylko zamiast piwa i papierosów niech kupią dzieciom 08:26, 14.09.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Do MarianDo Marian

0 0

Z paczek korzystają tez osoby, starsze bądź bez dzieci i za co dostają 500 + ? 09:30, 15.09.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beata Naglak- Lider Beata Naglak- Lider

0 0

W tym roku dochód z 500+ jest wliczany do dochodu rodziny,dlatego rodziny wielodzietne mogą zostać włączone do Szlachetnej Paczki tylko w wyjątkowych sytuacjach. Generalnie rodzin wielodzietnych nie bierzemy już pod uwagę, ponieważ przekraczają minimalny dochód. 10:21, 15.09.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%