Zamknij

Wakacje we wrześniu nad polskim morzem? Dlaczego nie!

08:25, 12.09.2023 Aktualizacja: 08:26, 12.09.2023

Wiele osób nie wyobraża sobie letnich wakacji bez pobytu nad polskim morzem. Długie piaszczyste plaże, zachwycające zachody słońca czy morska bryza sprzyjają odpoczynkowi i pozwalają się szybko zrelaksować. Lipiec oraz sierpień to jednak najbardziej oblegane przez urlopowiczów miesiące, co może w dużym stopniu odebrać radość z upragnionego wyjazdu. Dobrym rozwiązaniem okażą się więc wakacje we wrześniu. Dlaczego warto wybrać się nad polskie morze akurat pod koniec lata?

Gdzie na wakacje we wrześniu? Może nad morze!

Wrześniowy wyjazd nad morze to świetny pomysł dla osób, które chcą efektywnie odpocząć poza turystycznym zgiełkiem. O tej porze roku można bowiem wciąż cieszyć się piękną pogodą, jednak bez konieczności szukania swojego miejsca na plaży czy stania w długich kolejkach po gofra lub loda. Warto zauważyć, że wybierając wczasy we wrześniu nadal da się korzystać ze wszystkich uroków Bałtyku - począwszy od długich spacerów, poprzez opalanie czy zażywanie kąpieli morskich (woda po lecie jest nadal nagrzana mniej więcej do końca września). Oczywiście nie powinno się też zapominać o zdecydowanie niższych kosztach całego pobytu. Popularne miejscowości nadmorskie we wrześniu zaczynają powoli pustoszeć, a co za tym idzie są większe szanse na znalezienie przytulnego pensjonatu bądź luksusowego hotelu ze strefą SPA & Wellness po atrakcyjniejszej cenie. Wrzesień stwarza również doskonałą okazję do zwiedzenia najpopularniejszych miejscowości turystycznych. Wycieczka do Gdańska, Kołobrzegu czy Świnoujścia pod koniec lata pozwoli cieszyć się urokami tych pięknych miast bez obawy o zatłoczenie czy turystyczny gwar (zobacz noclegi nad morzem na e-wczasy.pl/noclegi/nad-morzem )

Wrzesień nad morzem - kuracja dla zdrowia

Urlop we wrześniu nad polskim morzem ma jednak jeszcze jedną ogromną zaletę - wywiera pozytywny wpływ na zdrowie. Na przełomie lata i jesieni morskie powietrze zawiera najwięcej jodu, który niezwykle korzystnie oddziałuje na prawidłową pracę dróg oddechowych. Ponadto o tej porze roku pogoda staje się o wiele przyjemniejsza, przez co można uniknąć dokuczliwego upału. Oczywiście należy też zdawać sobie sprawę, że od września większość nowoczesnych hoteli z basenami, jacuzzi, strefą SPA, a nawet prywatną plażą dostępnych jest w niższej, posezonowej cenie. Jeśli marzysz o błogim relaksie w otoczeniu nadmorskich parków bądź aktywnym wypoczynku na rekreacyjnych ścieżkach zdrowia to wrzesień jest idealnym momentem na taki prozdrowotny wyjazd. 

Urlop nad morzem pod koniec lata - gdzie jechać?

W zależności od osobistych upodobań i preferencji wrześniowy urlop nad Bałtykiem można spędzić zarówno w niewielkich miejscowościach nadmorskich, jak i większych miastach. Wczasowicze szukający spokoju oraz odpoczynku od zgiełku mogą zatrzymać się w Niechorzu czy Pogorzelicy. Obie miejscowości znajdują się w bezpośredniej linii brzegowej i mają wyjątkowo piękne plaże. W przypadku gorszej pogody oferują też jednak inne atrakcje, chociażby Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu albo aquapark Sandra w Pogorzelicy. Wielbiciele typowej nadmorskiej promenady i rozbudowanej bazy restauracyjnej powinni za to zaplanować kilkudniowy urlop w Świnoujściu. Oprócz bogatej infrastruktury turystycznej oraz hotelowej można tutaj także zwiedzić nietypowe Podziemne Miasto lub wyróżniającą się Twierdzę Morską. Z tego zachodniopomorskiego kurortu, warto też udać się na wycieczkę promem do Niemiec, Danii bądź Szwecji. Dla każdego, coś miłego! 

Planując urlop pod koniec lata nad polskim morzem przede wszystkim można efektywnie odpocząć. Wrześniowa aura sprzyja długim spacerom po plaży, rozkoszowaniu się pięknem natury i aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wciąż otwarte restauracje oraz dostępność noclegów po niższych cenach dodatkowo zachęcają do tego, aby beztroskie, ostatnie letnie dni spędzić właśnie nad naszym rodzimym Bałtykiem.

Przeczytaj też więcej na blogu: 10 miejsc nad morzem na wczasy z rodziną

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%