Zamknij

Smutna wiadomość. Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Andrzej Starosta. Miał 89 lat.

10:21, 09.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 12:08, 09.01.2023
Skomentuj Foto: arch. G24 Foto: arch. G24

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Andrzej Starosta - wieloletni przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gostyniu i inicjator Świętogórskich Spotkań Seniorów, w których corocznie udział biorą emeryci i renciści z całego województwa wielkopolskiego i nie tylko. Miał 89 lat.

Smutna wiadomość dotarła do naszej redakcji. Zmarł Andrzej Starosta. Rodowity gostynianin, który przez wiele lat był zaangażowany w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Był członkiem Prezydium Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Gostyniu, Przewodniczącym Koła Przyjaciół Biblioteki w Gostyniu oraz członkiem Prezydium Zarządu Rejonowego LPŻ- LOK. Za szkolenie i działalność w LOK otrzymał brązowy medal "Za zasługi dla Obronności Kraju” (1969 r.) oraz "Za Zasługi dla Obrony Cywilnej" (1986 r.). Ponadto otrzymał "Odznakę 1000 - lecia PP”, odznakę „Za Zasługi dla Województwa Leszczyńskiego”, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrny Krzyż Zasługi, a także "Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego". 

Andrzej Starosta był bardzo zaangażowany w pracę na rzecz ludzi starszych, bardzo im pomagał godnie przeżywać swoje lata na zasłużonej emeryturze czy rencie. Gdy sam przeszedł na emeryturę w 1991 r. rozpoczął działalność w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gostyniu, z czasem został jego przewodniczącym, a w 2003 roku również przewodniczącym Prezydium Zarządu Okręgowego w Poznaniu. Pan Andrzej Starosta był pomysłodawcą i organizatorem Świętogórskich Spotkań Seniorów na Świętej Górze w Gostyniu, na które corocznie zjeżdżają się emeryci i renciści z całego województwa wielkopolskiego oraz ościennych województw. 

Pan Andrzej Starosta zmarł po długiej  ciężkiej chorobie 6 stycznia w wieku 89 lat. Jego pogrzeb odbędzie się we czwartek 12 stycznia o godz. 12:30 w kościele p.w. Św. Małgorzaty w Gostyniu. Złożenie trumny do grobu odbędzie się po Mszy Św.na cmentarzu w Gostyniu. Więcej informacji - TUTAJ - 

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje z powodu utraty ukochanej osoby!

[ALERT]1673255216421[/ALERT]

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%