Zamknij

Nie żyje Hieronim Urbański. Odszedł człowiek bardzo życzliwy, zaangażowany, gotowy do pracy i służby na rzecz mieszkańców gminy Krobia...

13:14, 14.01.2021 M.S Aktualizacja: 10:51, 19.10.2022
Skomentuj Foto: arch. G24, Facebook UM Krobia Foto: arch. G24, Facebook UM Krobia

Nie żyje Hieronim Urbański, radny Rady Miejskiej w Krobi. Po raz pierwszy mieszkańcy obdarzyli go zaufaniem podczas wyborów uzupełniających w maju 2012 roku i od tego momentu zawsze cieszył się społecznym poparciem. - Odszedł człowiek bardzo życzliwy, zaangażowany, gotowy do pracy i służby na rzecz mieszkańców gminy Krobia - czytamy we wspomnieniu o zmarłym radnym. Miał 68 lat.

Hieronim Urbański, od ośmiu lat nieprzerwanie sprawował mandat radnego, pełniąc od 2014 r. m.in. funkcję Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gminy.  Z wykształcenia był technologiem artykułów mięsnych. Przez wiele lat pracował w masarni Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Krobi, której był m.in. kierownikiem. Był też członkiem Rady Nadzorczej krobskiego GS-u. W późniejszych latach prowadził także własną działalność gospodarczą.

Był też pasjonatem strzelectwa sportowego, a od 1986 r. również członkiem Polskiego Związku Łowieckiego, w tym Łowczym Koła Łowieckiego nr 20 "Łowca” w Krobi. Uwielbiał przyrodę, a szczególnie obserwację zwierząt. Wspólnie z grupą mieszkańców tzw. "krobskiego osiedla" tworzył Inicjatywną Grupę Sąsiedzką "Razem dla krobskiego osiedla”, która była organizatorem m.in. pikników sąsiedzkich przy ul. Pogodnej (dawniej XXX-lecia PRL).

Jako radnemu i mieszkańcowi krobskiego osiedla zarazem, szczególnie zależało mu na poprawie infrastruktury drogowej w tej części miasta. Zabiegał m.in. o przebudowę ulic: Mikołaja Kopernika, Cichej, Kwiatowej oraz budowę dróg i chodników przy nowo powstających ulicach w obrębie osiedla. Dziś wiemy, że również dzięki jego determinacji, przynajmniej cześć tych planów udało się krobskiemu samorządowi zrealizować…Odszedł człowiek bardzo życzliwy, zaangażowany, gotowy do pracy i służby na rzecz mieszkańców gminy Krobia.

W ciągu ostatnich kilku tygodni to już trzecia osoba, pełniąca funkcję radnego o śmieci której informujemy. W grudniu 2020 zmarł Piotr Radojewski - radny Rady Miejskiej Gostynia, w kilka dni temu odeszła Róża Jędrosz - radna rady Miejskiej z Borku Wlkp, a dziś wspominamy Hieronima Urbańskiego z Krobi.

Rodzinie oraz najbliższym śp. Hieronima Urbańskiego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Foto/Info: Facebook UM Krobia

[ALERT]1610626455747[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

DarekDarek

12 2

Wyrazy współczucia dla rodziny 13:57, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Wlad Wlad

2 2

Super człowiek kondolencje dla rodziny 22:55, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%