Smutna informacja dotarła do naszej redakcji. Zmarł Andrzej Miałkowski - znany i ceniony regionalista, wieloletni dyrektor zakładu w Pudliszkach, społecznik, działacz samorządowy i radny Gminy Krobia. Miał 82 lata.
Andrzej Miałkowski urodził się 9 października 1937 roku w Poznaniu. W latach 1939-1940 jako mały chłopiec był więźniem obozu "Lager Glowna" w Poznaniu, a w 1945 roku zatrzymany wraz z rodziną przez Rosjan w Kole, gdzie mieszkał i ukończył szkołę. Po wojnie podjął studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, którą ukończył w 1959 roku. Z wykształcenia był również magistrem chemii specjalizującym się w tematyce technologii żywienia. W latach 1960-1997 pracował w Zakładach Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Pudliszkach, zajmując stanowiska kierownicze, w tym przez wiele lat był dyrektorem zakładu. Wielokrotnie odznaczany za zasługi w działalności zawodowej oraz w pracy społecznej m.in. Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi.
Andrzej Miałkowski był też wielkim pasjonatem historii regionu. Przez 60 lat pobytu na ziemi krobskiej zbierał dokumenty mówiące o historii zakładu w Pudliszkach i wsi Pudliszki, w której mieszkał. Był autorem około 60 publikacji dotyczących historii powiatu gostyńskiego, w tym 8 książek i wielu artykułów. Był członkiem Towarzystwa Kulturalnego w Krobi oraz założycielem i prezesem Stowarzyszenia "Chronimy Zabytki Ziemi Krobskiej". Przez wiele lat działał na rzecz osób niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Nie Sami", które powstało w 1995 roku.
Dwie kadencje działał również jako radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Krobi. Odznaczony był m.in. tytułami Zasłużony dla Gminy Krobia czy Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego.
Źródło. powiat.gostyn.pl
[ALERT]1601713322632[/ALERT]
Przytrzymali go za szyję i zabrali gotówkę! Brutalny...
Oj Lesiu Lesiu i po co ci to było? I temat zmarnować
Czak
04:35, 2025-09-19
Przez lata pracowała w Niemczech. Teraz otworzyła gabin
Fizjoterapia w Gostyniu niby jest, ale jakby jej nie było... W innej placówce w Gostyniu od dłuższego czasu ciagle przesuwane wizyty, nawet godzinę przed... dobrze wiedzieć że istnieje dobra alternatywa. Powodzenia i na pewno odwiedzę.
Ja
01:44, 2025-09-19
Zrujnowany mur to już historia. Parking zostaje, ale...
Przecież jest targowisko w tym miejscu i z tego co wiem to jedno z nielicznych w okolicy gdzie nie pobiera się opłaty targowej . Jaki efekt ? Jedno lub w porywach dwóch sprzedających . Śmiech
Targowy
21:34, 2025-09-18
Przytrzymali go za szyję i zabrali gotówkę! Brutalny...
Wyrywać chwasty ze społeczeństwa.
Robert
19:04, 2025-09-18
8 14
Zmarł na choroby współistniejące
6 5
I covid 19
5 10
Nie znam gościa
7 11
Uciekl z laboratorium w GOstyniu GOtuje się teraz pewno w piekle aż wiury lecą... :)
7 12
Oddać Pudliszki temu spadobiercy co mu zabrali czerwone kominisci teraz juz lgtb!!
13 5
Znowu *%#)!& wpisy i hejt-znalem czlowieka i pracowalem z nim jakis czas-czlowiek o wielkim sercu i wielkim umysle, za jego dyrektorowania zaklad Pudliszki wspial sie na wyzyny wsrod zakladow produkcji spozywczej i zasluzyl sobie na swoja marke =a dzis mlodzi dyrektorki eeeeeccchhhh
4 1
Nie macie tam moderatora?Żałośni durnie na waszym forum obnażają poziom czytelników-zakładam z góry że akurat ten komentarz siè nie ukaże.....
3 3
Też mu covid wpisali.
3 1
to ten radny co znalazł kupca na pudliszki?
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
0 1
Wielki Patryjota mało takich
1 0
randy co sprywatyzowal pudliszki? jak planowala zorganizowana grupa rowniez z mleczarnia, bandy rolnicze oblawiajace sie na krzywdzie pracujacych na linii produkcyjnej po 10-12 godzin bez zadnych dodatkow za ciezki wklad pracy to jest bandyctwo rolne co buduje po trzy albo cztery domy i smieje sie w twarzy tym co uczciwie pracuja na produkcji bo pootaczalo politykow swoja siecia brudnych interesow, wszystko im pozabierac tej grupie zorganizowanych przestepcow, najpierw nakradli sie w mleczarnie a potem to firmy zaczeli swoje otwieraz jak jakas tam sortownia albo inne aby wymuszac posluszenstwo u pracujacych zwykle zorganizowana przestepcza mafia jak kto cos powiedziala to zaraz byl zwalniany z zakladu taka to przestepcza grupa co otoczyla politykow aby biznes gangsterski sie mogl krecic mafijne rolniki tylko do kolchozu sie nadaja bo zlodziejstwo wyssajas w genach od pokoelania tych to batem by trzeba uczyc co to jest etyka bo inaczej bambry sie nie odducza
0 0
pudliszki sprywatyzowal woj leszczyski zpsl zapomnialem nazwiska
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz