Wojna na Ukrainie pochłonęła już wiele ofiar. Jest też coraz więcej rannych, wymagających pomocy. W połowie lipca, na zaproszenie starosty, do powiatu gostyńskiego trafi dwóch ukraińskich żołnierzy z amputowanymi nogami. Dzięki zaangażowaniu wielu osób otrzymają protezy podudzia trzeciej generacji, pobyt półtoramiesięczny i rehabilitację. Dodatkowo specjalista medyczny ze szpitala w Kijowie zostanie przeszkolony w Poznaniu w stosowaniu technologii pomiarowej w systemie 3D, przygotowującej leje do protez.
Ta wyjątkowa nieodpłatna pomoc jest możliwa dzięki współpracy samorządu powiatowego, w tym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im W. Degi w Poznaniu; firmy medycznej ENforce Medical Technologies; Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Głogówku; Bonifraterskiego Centrum Zdrowia pw. św. Benedykta Menni i Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także kontaktom z ukraińską Fundacją Charytatywną „Katiusza” i Kijowską Kliniką Medyczną nr 2 w Kijowie.
Samochody, które przywiozą rannych żołnierzy, w drogę powrotną zabiorą żywność oraz środki medyczne. A dzięki wsparciu Adama Gramali z ENforce Medical Technologies i Krzysztofa Sterny oraz wolontariuszy „Katiuszy” i „DZIECKA” otrzymają też sprzęt rehabilitacyjny, m.in. wózki inwalidzkie i kule oraz balkoniki - informuje Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu
W siedzibie gostyńskiego PCPR cały czas prowadzona jest zbiórka darów żywnościowych: kaszki, zupki, posiłki dla dzieci, olej, ryż, makaron, kasza, cukier oraz konserwy mięsne. Wszystko to przekaże też po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Gostyniu.
Potrzebna jest też pomoc medyczna, zwłaszcza apteczki taktyczne dla przyfrontowych lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarek; stazy taktyczne (opaski uciskowe), plastry, gazy jałowe, opatrunki, środki odkażające, leki przeciwbólowe, strzykawki, igły, apteczki, podkłady higieniczne, środki hemostatyczne, sól fizjologiczna, materiał do szwów chirurgicznych, kołnierze ortopedyczne. Medykamenty są przyjmowane w siedzibie PCPR w Gostyniu
Mamy nadzieję, że kolejne firmy i mieszkańcy gmin naszego powiatu oraz wszyscy chętni pomogą w pozyskaniu niezbędnego sprzętu medycznego, lekarstw, opatrunków oraz żywności. Prosimy Was o pomoc i wpłaty – zachęca Mirosław Sobkowiak
Wpłat można specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta
66 2030 0045 1110 0000 0270 9000
Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Darowizna
I ten10:05, 10.07.2022
O co tu chodzi bo już zwariowałem ? Ukraińcy ukraińcy ukraińcy. Risjanie też tracą życie i zdrowie w tym konflikcie. Zróbmy coś dla nich. Powiedzmy to otwarcie usa i izrael zaatakowali.rosje ukraińcami . Doprowadzili do sytuacji że mamy teraz to co mamy. Zorganizujmy jakąś zbiurke dla żołnierzy rosyjskich w końcu to oni walczą po właściwej stronie o nasza cywilizacje łacińską
Yohi10:29, 10.07.2022
To sam sobie organizuj zbiuuuuurkę dla obrońców łacińskiej cywilizacji. Ale wcześniej popracuj nad ortografią w łacińskim alfabecie
XyZ10:54, 10.07.2022
Polak musi sam sobie zapłacić za protezę a Oni dostaną.. do czego to zmierza !!!!
nie rozumiem10:54, 10.07.2022
A co ma z tym wspólnego starosta? Protezy 3-generacji, pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym,Szpital im. Prof. Degi ,transport i kolejna zbiórka asortymentu medycznego... to do czego to zaproszenie?
PAXJENT21:28, 11.07.2022
NO TAK A POLACY NA OPERACJĘ W SZPITALU IM. DEGI MUSZĄ CZEKAĆ AŻ 15 LAT. DO CZEGO TO ZMIERZA. MY POLACY, KTÓRZY PŁACIMY CORAZ TO WIĘKSZE SKŁADKI TO JAKOŚ NAM SIĘ NIE NALEŻY OPIEKA MEDYCZNA - JESTEŚMY TYLKO DOBRZY DO PŁACENIA SKŁADEK!!!!!!!!!!!!!!
Stiopa11:44, 10.07.2022
Chwala UK, lachy leczcie się sami a jak nie macie kasy to bye bye.
Czytam komentarze 12:13, 10.07.2022
I oczy szeroko otwieram. Co ten PiS w ramach "szerokiej miłości do bliźniego" oraz 'patriotyzmu" zrobił z polskim narodem.... Ciekawe, czy tak *%#)!& teksty padły by w stronę kogoś bliskiego lub siebie samego? Czego tym biednym ukraińskim chłopakom zazdrościcie? Wojny, bólu, cierpienia, paskudnego okaleczenia na całe życie? Ręce opadają.
B22:45, 10.07.2022
czytając ten twój wpis to chyba nie tylko ci ręce opadły , ale coś bardziej ważnego ci wypadło /za , a nawet przeciw /
ja12:33, 10.07.2022
ile pomocy przekazalo starostwo i PCPR dla dzieci chorujacych w powiecie np.Zuzi ? skonczmy juz ten pokaz dobroci dla ukraincow i zajmijmy sie obywatelami naszego panstwa potrzebujacych pomocy
Czyli13:09, 10.07.2022
leczenie naszych chorych w innych krajach powinno być wstrzymane ? Wynika z tego przekazu.
Jaś13:34, 10.07.2022
Starosta zaprasza, a ile ten dobrotliwy starosta wydał na pomoc Ukrainie ze swoich prywatnych zasobów.
Xyz14:31, 10.07.2022
Piękny gest z strony starosty
A.14:39, 10.07.2022
Faktycznie,rozumiem,że jeśli zaprasza to finansuje .
GOSTEK21:30, 11.07.2022
PIĘKNY BY BYŁ TEN GEST GDYBY TO TAK PŁACIŁ ZE SWOICH PRYWATNYCH PIENIĘDZY!!
JuDaSze14:46, 10.07.2022
Zbiórka na chore dzieci, starostwo nic nie mogą, zbiórka na UK, już mogą bo się dogadali. Oby was yhmmm.
on15:10, 10.07.2022
Na Ukraińców zbiórki powinny być dobrowolne z prywatnych pieniędzy, a nie z państwowych.. Starosta z własnej kasy może coś dać a nie z publicznej.
wstyd17:15, 11.07.2022
A kto dał z państwowej kasy? Bo nie bardzo rozumiem, albo ty nie umiesz czytać tylko nacjonalizm ci się włączył i obawa przed utrata ukochanego pińcet plus
Anonim16:07, 10.07.2022
Ogarnijcie się wreszcie...dla chorych Polaków potrzebujących pomocy nie macie pieniędzy a za Ukraińcami latacie...oni by nam ręki nie podali..
Byk17:20, 11.07.2022
Ciekawe ile dałeś na te chore dzieci od siebie? Krowa, która duzo ryczy mało mleka daje
Kolia16:54, 10.07.2022
Kacap zajmuje UK, a UE już się żrą kto dostanie kontrakty na odbudowę UK, i to są ci wasi dobroczyncy za cudzą kasę. Zwykle sprzedawczyki.
stiopa16:56, 10.07.2022
to jest medycyna gostyń nie tak dawno można było bez ręki być żołnierzem, a bez nóg też można zwłaszcza że ma ręce i może strzelać to jacyś dezerterzy co to takiego brak nóg nie rozumiem, przecież bardzo możliwe że im nowe urosną może oni się tyko pierzą.
stiopa17:01, 10.07.2022
olbrzymowi z żoliborza podobno tak zależy na kasie i rządzeniu że widzi wojnę domową oby tylko rządzić i mieć kasę.
Kurow20:52, 10.07.2022
Chciałbym zobaczyć osobiste zaangażowanie starosty i starostwa w przekazywanie datków że swojego portfela. Obłuda nie zna granic starostwo i pcpr ogłasza wśród społeczeństwa zbiórki, ale dary przekazuje już nie społeczeństwo lecz starostwo i pcpr.
Rozejrzyjcie się wokół siebie może dostrzeżecie Zuzię Sulecka jej rodzinę i grupę wolontariuszy, którzy od roku szukają pomocy w zebraniu środków na leczenie tej cudownej dziewczynki.
Do ja23:34, 10.07.2022
Starosta mówi że dużo Zuzi już pomógł
stiopa00:09, 11.07.2022
pomaga menele i nieroby i psychole piją na wp co dzień za kasę z pcpr pod oknem władzy która innych aresztuje i jest ok jest super chcesię życ rano spóldzielnia posprząta a towarzystwo wstanie 0 14.
stiopa08:20, 11.07.2022
to coś na tym zdjęciu ile ma lat, do 1990 r, był obowiązek służby wojskowej, był również zamiennik praca za darmo nikogo to nie interesowało z czego taki żyje jeśli był w koszarach to zakwaterowanie i skromny wikt i to wszystko i wtedy chodziło o to że zachód jest coś źle i przeciw nazizmowi skąd ta zmiana pogladów bo ludzia ta sam jak psychiatra po udarze tak mówi som my ludzia jesteśmy ludziami.Tak samo jest z dużym jarkiem jemu domowa odpowiada oby rządzić i brać kase jak w programie usterka pseudowarsztat.
Kto ty jesteś? 09:13, 11.07.2022
Polak mały! Mały, zawistny i podły!
Jaki znak mój? Krwawe gały!
Oto wznoszę swoje modły
do Boga, Maryi i Syna!
Zniszczcie tego *%#)!& rodaka, sąsiada,
tego wroga, tego gada!
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb,
żeby mu się córka z czarnym
i w ogóle, żeby miał marnie!
Żeby miał AIDS-a i raka,
oto modlitwa Polaka!
Wy pepy 09:16, 11.07.2022
Całe szczęście że takich polaczków podłot jest tylko garstka sądząc po komentujących
Polak duzy17:18, 11.07.2022
Do tego kolesia co kwiczy coś o polaczkach. Mylisz się. To was nacjonalistów z pretensjami jest dużo mniej. Sprawdź badania, a nie powielaj wypowiedzi kolesi spod budki z piwem. Ale wy najbardziej jęczycie. Jak mówią dzwon im bardziej pusty tym głośniejszy Tu się w pełni pokrywa. Wstyd
Posysaj 00:03, 12.07.2022
Kwiczy to twoja stara jak ja cyganie odworzą z Gądek parówo, nie jestem nacjonalistą głąbie a pusty to masz worek stulejarzu
kawa na ławę16:09, 11.07.2022
Bardzo to niesmaczne. Wielu Gostynian i nie tylko zrobiło się bardzo ''empatycznymi'' w stosunku do ludków zza Buga i Sanu. To jest kpina i plucie Polakom w twarz.
wstyd17:16, 11.07.2022
Na taką nacjonalistyczną twarz to nie warto pluć. Trzeba sikać
Abc17:22, 11.07.2022
Trochę to przesada, w Polsce jest tyle chorych dzieci i starszych że im powinno się pomagac pierwszym. Kto zapłaci za ich zakwaterowanie i za rehabilitacje? Za dojazdy do lekarzy?
7 6
Nie p...
9 2
....... Stepan B, paszoł do siebie.
3 2
Zbiuuuurka ;) specjalnie na takich jak ty.zapolowałem ;) ZROBIE CI DEEP ANALfabeto ;)) Noga po łydke wejdzie. Mam twoje IP BĒDZIE BOLAŁO
4 2
zgłoś się do Kościana wariacie