Zamknij
REKLAMA
Foto: Fotolia

Wygodne meble do ogrodu - plastikowe, drewniane, a może metalowe? Wszystkie mają zalety

25.04.2021

Wygodne meble do ogrodu - plastikowe, drewniane, a może metalowe? Wszystkie mają zalety

Sezon letni powoli się zbliża, a to oznacza, że nadchodzi też czas, by zrobić aranżację lub gruntowne odnowienie naszej działki rekreacyjnej. Dziś porozmawiamy o zaletach i wadach sprzętów ogrodowych wykonanych z materiałów takich jak plastik, drewno czy metal.

Meble ogrodowe są wiernym towarzyszem późnych śniadań na werandzie i herbat w ogrodzie w ciepłe letnie wieczory. Towarzyszy im wtedy nieodłączny przyjaciel spotkań towarzyskich, grill węglowy. Jeśli zależy ci na wyborze sprzętów ogrodowych ten przewodnik będzie dla ciebie bardzo przydatny.

Meble z tworzyw sztucznych
Być może najbardziej przystępną i wszechstronną opcją mebli ogrodowych są meble z tworzyw sztucznych. Prosta konstrukcja pasuje do niemal każdego otoczenia. A wiele opcji wykonania, od klasycznego krzesła po leżak plażowy i stół ogrodowy, pozwala zaprojektować strefę rekreacyjną o dowolnej wielkości. Plastikowe meble są stosunkowo niedrogie. Ponadto mogą być stosowane zarówno latem, jak i zimą, ponieważ wytrzymują zarówno letnie upały, jak i lutowe mrozy bez żadnych deformacji. Nie bój się takich mebli nie zaszkodzą im silne opady śniegu, deszczu, ani wiatr. Niestety, żywotność plastiku jest ograniczona. I to chyba jedyna istotna jego wada.

Meble z drewna
Co może być bardziej harmonijne wśród drzew i kwiatów niż drewniane meble? Dzięki różnorodności naturalnych odcieni i metod wykończenia, meble z drewna pasują do każdego stylu. Przytulna drewniana altanka to marzenie wielu miłośników letniego biesiadowania. Atrakcyjność zewnętrzna i naturalność materiałów jest niezaprzeczalnie stałym argumentem za dokonaniem zakupu drewnianych mebli. Ponadto, gustownie dobrane, parasol przeciwsłoneczny lub huśtawka ogrodowa idealnie wpasują się w krajobraz i zachwycą wszystkich. Pielęgnacja drewnianych sprzętów wymaga impregnacji drewna i odnawiania nawierzchni lakierniczych.

Meble z metalu
Meble z żelaza mogą być kute, spawane lub skręcane. Metalowy hamak do ogrodu na solidnej konstrukcji samonośnej jest niezależnym sprzętem i może stanąć w każdym miejscu. Nowoczesne meble z kutego żelaza to często prawdziwe dzieła sztuki. Poskręcane oparcia krzeseł, eleganckie podnóżki, szklane blaty i dopracowane w każdym szczególe ławki. Takie meble będą ozdobą każdego ogrodu.

Tak solidne meble mogą wytrzymać naprawdę ogromne obciążenia, a hamak dwuosobowy, choć ciężki, będzie wygodny i przetrwa wiele lat. Może on także wystąpić w wielu odsłonach. Jako popularny ostatnio hamak ze stelażem – o mocnej konstrukcji z cienkościennych rur stalowych, lub hamak brazylijski, przywodzący na myśl ciepłe plaże i tropiki.

Korzyści z użytkowania metalowych mebli ogrodowych są zachęcające. Takie produkty wytrzymują duże obciążenia i niezwykle trudno jest je uszkodzić.

REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz