Zamknij

Dotarli do mordercy sprzed 26 lat! To on zabił listonosza?

18:45, 01.04.2023 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Anna Bielica / bilgoraj.com.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Anna Bielica / bilgoraj.com.pl

Policjanci z pomorskiego Archiwum X, współpracując z prokuratorem z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, rozwikłali zbrodnię sprzed 26 lat. Kryminalni z udziałem policyjnych kontrterrorystów zatrzymali 52- letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo gdańskiego listonosza.

Rozwikłanie zagadkowej zbrodni sprzed 26 lat, to efekt pracy policjantów z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego, Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz prokuratora z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

- W maju 1997 roku do dyżurnego gdańskiej Policji wpłynęło zgłoszenie od przypadkowego przechodnia o tym, że w bagażniku samochodu leżą zwłoki mężczyzny. Na miejsce od razu skierowano policjantów. Okazało się, że mężczyzna, który zginął od postrzału z broni, był listonoszem i ukradziono mu kilkanaście tysięcy złotych - wskazuje  podkom. Karina Kamińska, z zespołu prasowego KWP Gdańsk.

Wtedy, mimo szeroko zakrojonej akcji, zabezpieczonych śladów nie udało się znaleźć przestępcy. Postępowanie umorzono. 

- Śledczy i prowadzący tę sprawę prokurator nie zapomnieli o zabójstwie listonosza. W lipcu 2021 r. śledztwo zostało podjęte z umorzenia przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku. Policjanci, pod nadzorem prokuratury, jeszcze raz gruntownie przeanalizowali zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, wytypowali szereg kolejnych osób, które mogły mieć związek z przestępstwem - dodaje podkom. Karina Kamińska.

Wreszcie dopięli swego. 

- Oprócz skrupulatnego przeanalizowania akt umorzonego postępowania śledczy prowadzili szereg dodatkowych czynności procesowych z jednoczesnym wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczych. Wszystkie te czynności doprowadziły policjantów i prokuratora do 52- letniego mieszkańca Gdańska, którego podejrzewali o tę zbrodnię - wskazuje policjantka. 

Mężczyzna m.in. w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności w związku z napadami na listonoszy, do których dochodziło w latach 2002-2003.

Zatrzymany mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu. Materiał dowodowy dał podstawy do ogłoszenia zarzutu 52- latkowi.

Mężczyzna w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%