Zamknij

Zamordowali 17-latka i ukryli jego ciało. Wpadli po siedmiu latach!

21:05, 27.03.2023 .
Skomentuj

- Trzy osoby podejrzane o zabójstwo Fabiana Zydora zostały zatrzymane i tymczasowo aresztowane - informuje policja. Chodzi o morderstwo i ukrycie zwłok 17-latka w 2016 roku w okolicy Wrześni. 

Policjanci z KWP w Poznaniu  w uzgodnieniu z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn. Są oni podejrzani o to, że w październiku 2016 roku w miejscowości Tarnowa koło Wrześni dokonali zabójstwa Fabiana Zydora. Jego ciało w celu ukrycia śladów zbrodni zostało ukryte.

- Nad sprawą przez ostatnie trzy lata pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Zbierali informacje, materiały dowodowe, prowadzili poszukiwania ciała zaginionego Zydora na niespotykaną skalę - wskazuje policja.

W sprawę włączył się Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, który wyznaczył nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu okoliczności zaginięcia 17-latka.

Zebrane przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły wytypować podejrzanych. Okazało się, że to mieszkańcy miejscowości Pyzdry znajdującej się niedaleko Tarnowej.

Z zebranych informacji wynika, że młodzi wówczas mężczyźni 30 października 2016 r. przyjechali do Tarnowej i szukali Fabiana. To oni późnym wieczorem dobijali się do bramy posesji, gdzie mieszkał Fabian.

- Poszli potem do centrum wsi, gdzie natknęli się na Fabiana wracającego do domu. Chwilę wcześniej wyszedł on z domu znajomego, z imprezy. Został przez sprawców napadnięty i zamordowany. Wywieźli go z Tarnowej samochodem. Dla zatarcia śladów zbrodni ciało ukryli - wskazują mundurowi.

Zatrzymani mężczyźni to notowani już przestępcy. W przeszłości byli już zatrzymywani przez Policję m.in. za uprowadzenie i uwięzienie człowieka na tle porachunkowym. Zostali skazani na karę więzienia i aktualnie odbywali wyroki wieloletniego więzienia.

- Z tego też powodu zatrzymania w sprawie Fabiana odbywały się w zakładach karnych - uzupełniają policjanci. 

Zebrane przez policjantów i prokuratorów z Poznania materiały dowodowe dały podstawę do przedstawienia podejrzanym zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Na wniosek policjantów i prokuratorów zostali oni aresztowani przez sąd. Grozi im kara nawet dożywotniego więzieni

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%