Zamknij

Rząd zablokuje TikToka? Zakaz korzystania może objąć...

15:03, 27.03.2023 Źródło: Rzeczpospolita
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Rada ds. Cyfryzacji ma przedstawić rekomendację dotyczącą zakazu korzystania z aplikacji Tik Tok urzędnikom państwowym. Aplikacji nie będzie można posiadać na służbowych urządzeniach. 

TikTok to jedna z najszybciej i najlepiej rozwijających się platform społecznościowych. Obecnie w Polsce ma ponad 10 mln użytkowników. Główna funkcjonalność aplikacji polega na możliwości wysyłania bardzo krótkich materiałów wideo, w założeniu treścią zbliżonych do teledysków muzycznych.

Jej autorem jest chińskie przedsiębiorstwo ByteDance. 

Rząd zablokuje TikToka?

Jak podaje dziennik Rzeczpospolita, działająca przy premierze Rada ds. Cyfryzacji przedstawi rekomendację dotyczącą zakazu korzystania z aplikacji urzędnikom państwowym. Aplikacji nie będzie można używać na służbowych urządzeniach. 

- TikTok miałby zostać usunięty ze służbowych urządzeń członków i pracowników Sejmu, Senatu i rządu, a także prywatnych, jeśli zainstalowane jest na nich również służbowe oprogramowanie (choć w tym przypadku ewentualnie można usunąć służbowe aplikacje). Podobne ograniczenia miałyby dotyczyć także innych oficjeli szeroko rozumianej administracji publicznej - czytamy w poniedziałkowym wydaniu gazety.

Na podobny krok zdecydowali się już w Stanach Zjednoczonych i we Francji. Tik Tokowi zarzuca się, że ma on zbyt duży dostęp do danych użytkowników. 

-  Jeśli rząd przychyli się do krytycznego względem aplikacji stanowiska Rady, nad Wisłą może być podobnie - wskazuje "Rz". 

 

(Źródło: Rzeczpospolita)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Ja go jjJa go jj

0 1

Pisi i Ukraina zniszczą ten kraj i zostaną zgliszcza 20:47, 27.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%