Zamknij

94-latek oddał oszustom ponad 650 tys. złotych! Nie uwierzysz, kto go okradł

12:57, 08.02.2023 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja.pl

Aż 652 tysiące złotych fałszywym policjantom oddał 94-latek z Warszawy. Mężczyzna myślał że bierze udział w policyjnej akcji. Wiemy, kto stał za oszustwem. 

- Dzięki informacji, jaką uzyskali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, 94-letni mieszkaniec Mokotowa nie stracił dorobku całego życia - Edyta Adamus na portalu policja.pl. 

94-latek był przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji.

Fałszywym stróżom prawa oddał wszystkie oszczędności. Zapakowane do reklamówki 652 tysiące złotych wyniósł przed blok i zostawił przy drzwiach do budynku. 

- Policjanci obserwowali dwóch młodych mężczyzn, którzy kręcili się wokół bloku, naprzemiennie rozmawiając przez telefon. Kiedy jeden z nich podszedł pod klatkę i zabrał pozostawioną przez starszego mężczyznę torbę, funkcjonariusze wkroczyli do akcji - dodaje Edyta Adamus.

Młody mężczyzna, który odebrał pakunek na widok policjantów zaczął ucieczkę. Nie trwała ona zbyt długo. Szybko znalazł się w rękach prawdziwych policjantów. 

- Po sprawdzeniu torby, okazało się, że cała jest wypełniona pieniędzmi. W ręce policjantów wpadł też drugi z mężczyzn. Okazało się, że zatrzymani przez policjantów mężczyźni to nastolatkowie w wieku 15 i 16 lat - informują mundurowi. 

To nie był jednak koniec zatrzymań. 

Policjanci zatrzymali także trzeciego podejrzanego - 15-latka, który również brał udział w oszustwie 

- W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili adres osoby pokrzywdzonej, która pozostawiła gotówkę przed wejściem do budynku, wezwali na miejsce członka jego rodziny, po czym po przeliczeniu pieniędzy w jednostce policji, zwrócili je właścicielowi - kończy Adamus. 

Młodzi oszuści zostali osadzeni w policyjnej izbie dziecka. O ich losie zadecyduje sąd dla nieletnich.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%