Zamknij

UOKiK reaguje na skargi widzów. Chodzi o przerwane transmisje

07:52, 21.09.2022 Źródło: Wirtualne Media Aktualizacja: 08:05, 21.09.2022
Skomentuj

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające przeciwko Viaplay - informuje serwis WirtualneMedia.pl. To pokłosie skarg, które dotyczą platformy streamingowej i problemów widzów z odbiorem transmisji meczów  piłkarskiej Premier League i Bundesligi.

Viaplay to międzynardowa platforma wideo na życzenie uruchomiona w maju 2007 roku, oferująca dostęp do filmów, seriali, programów rozrywkowych i transmisji sportowych poprzez media strumieniowe

W Polsce dostępna jest od 2021 roku. Można tam oglądać m.in. transmisje meczów Premier League, Bundesligi, Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji Europy UEFA, gal bokserskich KSW z polskim komentarzem. 

Klienci skarżą do UOKiK

Tylko w dwóch ostatnich miesiącach, jak podaje serwis WirtualneMedia.pl, do UOKiK wpłynęło ok. 40 skarg od niezadowolonych klientów. 

Odbiorcy Viaplay mieli wskazywać, że nie otrzymują pełnowartościowego produktu, za który zapłacili.

- Użytkownicy narzekali na przerwy w dostępnie do usługi, za którą zapłacili, nieustanne buforowanie się transmisji, przycinanie obrazu. Skarżyli się też, że składane w takiej sytuacji reklamacje są odrzucane lub spółka oferuje im niesatysfakcjonujący rabat w opłacie za subskrypcję na kolejny miesiąc - podają Wirtualne Media.

UOKiK może ukarać Viaplay

 - Prezes UOKiK wystąpił do przedsiębiorcy o wyjaśnienia, a gdy ich nie uzyskał – wszczął postępowanie wyjaśniające, które ma na celu ustalenie, czy są podstawy do postawienia spółce zarzutów naruszania zbiorowych interesów konsumentów - wskazał Departament Komunikacji UOKiK serwisowi Wirtualnemedia.pl. 

Prezes UOKiK może upomnieć nadawcę lub nałożyć karę finansową. 

- UOKiK może wystąpić do przedsiębiorcy w drodze tzw. wezwania miękkiego o wyjaśnienia i zmianę praktyk albo wszcząć postępowanie i postawić mu zarzuty. Jeśli by się one potwierdziły, to za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów grozi kara w wysokości do 10 proc. rocznego obrotu - wskazuje Urząd. 

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%