Zamknij
REKLAMA

Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich chętnych? Minister ujawnia

09:55, 16.10.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Polski rząd chce wprowadzić trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 18 roku życia. - To jest kwestia przyszłego tygodnia bądź końca października  - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski dla programu ""Newsroom" Wirtualnej Polski.

Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, resort rozważa wprowadzenie tzw. dawki przypominającej dla osób powyżej 18 roku życia.

- Decyzja będzie w niedługim czasie - zapowiedział wiceminister Waldemar Kraska. 

Krok dalej w zapowiedziach poszedł minister Adam Niedzielski. 

W programie "Newsroom" Wirtualnej Polski powiedział, że trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 ma być będzie dostępna dla wszystkich chętnych już niedługo.

- To jest naprawdę kwestia przyszłego tygodnia bądź końca października. Mówimy o najbliższych dwóch tygodniach - powiedział Niedzielski. 

Szef resortu zdrowia wskazała, że "przypominającą" dawkę będzie można przyjąć bez zwłoki po tym, gdy rząd już oficjalnie dopuści jej podawanie.

Obecnie trzecią dawkę preparatu mogą przyjmować osoby powyżej 50 roku życia i pracownicy służby zdrowia. Niedzielski wskazywał, że wyraźnie widać efekt szczepień przeciw COVID-19. 

Zwrócił uwagę, że w zeszłym roku mieliśmy 6500 hospitalizacji o tej porze, a dzisiaj jest niecałe 2800.

- I co najważniejsze jest też widoczny efekt szczepień na poziomie liczby zgonów. W zeszłym roku mieliśmy statystykę zgonów tego dnia blisko 120, a dzisiaj mniej niż 50 - kończy. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

llllll

4 2

Śmierć po szprycy

Anna Piekarska, żona Jana Piekarskiego, dwie godziny po zaszczepieniu na kowida-19 wyzionęła ducha.

– Co tu teraz robić? – zaczęli się naradzać lekarze ze szpitala w mieście N, którzy Annę Piekarską na śmierć zaszprycowali, a dla pewności położyli ją pod respirator aby zarobić na niej dodatkowo 1000 zł. – Trzeba by zawiadomić męża, ale jakoś tak dyskretnie i dyplomatycznie, aby i Piekarskiego nie wykończyć i paniki wśród chętnych do wyszczepienia nie wywołać. Kasy szkoda! Za każdego zaszprycowanego 60 zł płacą. 13:07, 16.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SoniaSonia

0 1

Z tym szczepieniem 50 latków to nie jest tak do końca prawda bo mam 50 lat a muszę czekać do grudnia bo dopiero wtedy minie pol roku od drugiej dawki. 23:26, 17.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do Sonia Do Sonia

0 0

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 10:50, 18.10.2021


trzebatrzeba

0 0

miec wyprany mozg by sie szczepic 11:50, 18.10.2021


REKLAMA
0%