Polacy chcą szczepić się przeciwko grypie. Zainteresowanie szczepionką jest ogromne, a apteki muszą robić zapisy.
Jak podaje portal Wirtualna Polska na polskim rynku w tym roku pojawią się trzy szczepionki przeciwko grypie - Vaxigrip Tetra, Fluenz Tetra i Influvac Tetra.
Mają one dotrzeć do aptek w dwunastu transzach. Pierwsze już tam są, ale zapotrzebowanie przekracza stany magazynowe. Przed szczytem zachorowań na grypę w aptekach ma pojawić się 1,6 mln dawek. Docelowo jesienią i zimą dostarczonych zostanie 5 mln dawek.
- Zainteresowanie szczepionkami na grypę jest tak ogromne, że pojawiają się wątpliwości, czy wystarczy ich dla wszystkich chętnych. Już teraz klienci w aptekach zapisują się "na zeszyt" - informuje Gazeta Wyborcza.
Docelowo jesienią i zimą dostarczonych zostanie 5 mln dawek.
Do szczepień na grypę, także w kontekście spodziewanej IV fali zachorowań na COVID-19, namawia Narodowy Fundusz Zdrowia.
- Szczepienia przeciw grypie są skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę oraz powikłaniom grypy. W konsekwencji szczepienia przeciw grypie prowadzą do efektywniejszego wykorzystania ograniczonych zasobów systemu opieki zdrowotnej, a tym samym lepszego przygotowania się do wyzwań związanych z nadejściem czwartej fali epidemii COVID-19 - podaje NFZ.
O grypie, w dobie pandemii koronawirusa, jest zdecydowanie ciszej, ale lekarze przestrzegają przed jej lekceważeniem.
- Sezony grypowe są jak sinusoida. W jednym zachorowań jest mniej, w kolejnym wirus uderza mocniej. I choć grypa jest łagodniejszą infekcją niż COVID-19, to dla osób starszych i przewlekle chorych, z obniżoną odpornością, może być równie zabójcza – mówi dla "GW" dr Agnieszka Mastalerz-Migas.
Dwa zatrzymania, dwie sprawy w sądzie. Bo nie ma ...
wielu dorosłych podjeżdżających pod sklep na hulajnogach sięga po procenty i śmiga dalej - myśląc, albo NIE myśląc...
hejka
10:23, 2025-09-16
Zabraknie wody. Utrudnienia potrwają niemal cały tydzie
to tylko mangan prezes to pije ha ha
rafa 50
09:44, 2025-09-16
Ma to! Żeby gmina rosła w siłę! Władzom Pogorzeli chyba
Patrząc na waszą gminę i na mieszkańców nie można zrozumieć ludzi którzy teraz hejtują i jadą po tych co odważyli się pochwalić zakup sceny tym bardziej za pozyskane fundusze. Sami wybraliście sobie taką władze a teraz co? Zero argumentów tylko wyzwisko a to o
Obiektywny
09:40, 2025-09-16
Wyprzedzanie "na ślepo” i huk. Wszyscy trafili do ...
zabrac prawo jazdy 60 +
rafa 50
09:36, 2025-09-16
1 0
Ale po co się szczepić na grypę? Przecież nikt na nią już nie choruje
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz