Trwają dobrowolne szczepienia przeciwko COVID-19. W Polsce wykonano już ponad 13 mln zastrzyków. Pierwszą dawkę przyjęło już blisko 10 mln, a w pełni zaszczepionych jest już ponad 3,2 mln obywateli. Wielu ekspertów mówi jednak, że szczepienia powinny być obowiązkowe. Co na to ministerstwo?
O tym, że szczepienia przeciwko koronawirusowi w Polsce powinny być obowiązkowe dla wszystkich (wyjątek miałyby stanowić osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą przyjąć preparatu) postuluje coraz głośniej grupa znanych lekarzy oraz działaczy społecznych.
Krok dalej poszła Rada Miasta Wałbrzych, która przyjęła uchwałę o obowiązkowym szczepieniu wszystkich mieszkańców i osób pracujących w mieście.
Czy ministerstwo zdecyduje się na ten krok? Pytany był o to w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski. Polityk zapewnia jednak, że na razie nie ma takich planów.
- Na razie nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciw COVID-19 – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Dodawał, że teraz "musimy przejść przez rejestrację kolejnych roczników", a potem trzeba przeprowadzić proces szczepień. Zdaniem ministra to praca na kolejny miesiąc lub dwa.
- Mamy od początku sformułowane wyraźne założenie, które po prostu działa, bo widać, że liczba osób przekonujących się do szczepienia bardzo systematycznie rośnie od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień. Na razie skuteczna jest metoda, którą stosujemy, czyli przekonywanie, dostarczanie wiedzy, po prostu tłumaczenie - poinformował szef resortu zdrowia.
Ponadto zaznaczył, że w resorcie trwają prace nad zaangażowaniem podstawowej opieki zdrowotnej w akcję zachęcania do szczenienia osób starszych, które jeszcze tego nie zrobiły.
Mówił, że lekarze rodzinni otrzymają możliwość stworzenia listy osób w wieku powyżej 60 lat, które dotąd się nie zaszczepiły i na podstawie tych list będą mogli dotrzeć do tych pacjentów i zachęcać ich do szczepienia.
emil11:39, 08.05.2021
a czy " grupa znanych lekarzy oraz działaczy społecznych" ma prawo decydować ? może jeszcze będą podejmowali za nas wszelkie decyzje? np. kolor elewacji,wybiorą tapetę do pokoju dziecka itp? - otóż NIE!!!!
Do póki osoba nie jest ubezwłasnowolniona lub skazana wyrokiem sądu i pozbawiona praw obywatelskich ta grupa może mi SSAĆ pałe
U12:29, 08.05.2021
Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych do tego czy mam szczepienie czy nie WON z mojego podworka
nobody12:36, 08.05.2021
Nie zauważyliście ,że najlepszym lekiem na koronawirus są statystyki. Już kilka razy od 2020 gdy ogłaszano luzowanie obostrzeń statystyki w tajemniczy sposób malały .To jest lek , a nie szczepionki które zanotowały bardzo słabe wyniki w latach 2010-1019 i teraz trzeba jakoś pomóc koncernom farmakologicznym.
Stefan z Gdańska 12:42, 08.05.2021
A jakieś nazwiska tych ekspertów ich dane czy tylko tak ogólnie chórem krzyczą .
Baxy18:44, 08.05.2021
Może jeszcze wprowadzić ustawa że bezdomni i biedacy będą oddawać organy na przeszczep dla kasty i rasy panów. Puk, puk a tam ani echo nie odpowie.
polo19:29, 08.05.2021
po co mają zmuszać do szczepień skoro ludzie sami po tą szczepionkę której nikt nie przebadał się pchają 🙂 do tego dochodzą wakacje i strach w oczach że mnie nigdzie nie puszczą ,czyli szybki zastrzyk najlepiej J&J . co oznacza że za chwilę będziemy mieli tą słynną odporność stadną i o covidku zapomnimy przynajmniej do jesieni ,bo wtedy będą już odmiany afrykańskie azerskie afganistańskie i nowa odmiana antarktyczną na które będzie potrzebne nowe ukłucie i tak do usranej śmierci
Kaczka dziwaczka20:17, 09.05.2021
Żaden minister czy inna osoba nie ma prawa decydować za kogoś czy ktoś ma czy nie ma się szczepić. To wynika z podstawowych zapisów konstytucyjnych!
Pytanie ikle to znaczy w tym kaczystanie?
Q20:37, 09.05.2021
Wbije widły w ten gnój!!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Związek nie ukrywa: płacimy za to, że żyje nam się ...
jak jest segregacja to prawie zmieszanych sie nie wywala ja wystawiam smieci zmiszane raz na 3 miesiace bo co miesiac kosz jest pusty przy segregacji a place co miesiac a wy jeeszcze chcecie wiecej weezcie sie za osiedla tam jest najwiecej smieci w domkach jednorodzinnych tego nie ma jak sie segreguje
domu
08:59, 2025-07-09
Nauczycielka posądzana o hejt! W sieci aż huczy...
Wszystkim nie dogodzisz - dal jednych jesteś BE a dla innych CACY. Takie to nasze życie już jest!
hejka
07:35, 2025-07-09
Związek nie ukrywa: płacimy za to, że żyje nam się ...
Od lat odstawiam tyle samo śmieci - zgodnie z harmonogramem wystawiam max pełen jeden kubeł - czasem do połowy zapełniony, ale opłata jest za pełny, wystawiam też po jednym worku plastików i szkła. Nie zauważyłem abym produkował więcej śmieci!!! Wiadomo, że są nowi produkujący, ale oni też płacą.
hejka
07:27, 2025-07-09
Koła poza obrysem, tłumik jak armata. Sprawdzili ich...
Przez Bodzewo też jakiś baran jeździ wieczorami na krosie który ma na 100% wydech nie spełniający żadnych norm ... czy on czuje jakąś radość z tego powodu?
hehe
07:18, 2025-07-09
3 0
miło że są jeszcze myślący ludzie - tylko excel wyleczy z covidu