Zamknij
REKLAMA

Opiekunowie zakażeni dzieci odesłane do domu. Mija rok od pierwszego przypadku

10:27, 04.03.2021 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Koronawirus zaatakował placówki oświatowe w dwóch gminach powiatu gostyńskiego. Po tym jak potwierdzono zachorowania u prowadzących zajęcia, na kwarantannę wysłano jeden z przedszkolnych oddziałów oraz dwie grupy dzieci biorące udział w zajęciach dodatkowych.  Jak sytuację epidemiologiczna w powiecie gostyńskim ocenia szef sanepidu?

Dyrektor gostyńskiego Sanepidu - Michał Ostrowski w rozmowie telefonicznej potwierdził, że od wczoraj na kwarantannie przebywa grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego "Pod Dębem" w Karolewie. Zakażenie koronawirusem wykryto o nauczyciela i u osoby prowadzącej zajęcia dodatkowe w "Małym Koperniku" w Krobi. Na przymusową kwarantannę wysłano dwie grupy uczniów. 

W powiecie gostyńskim sytuacja epidemiologiczna wydaje się być dość stabilna, choć dziś wykryto 24 nowe przypadki zachorowań na Covid-19. Jak tłumaczył szef gostyńskiego Sanepidu można też dostrzec zwiększoną liczbę pozytywnych testów wykonywanych na zlecenie lekarzy rodzinnych. Ponadto coraz częściej "wychwytywane" są osoby które zakażenie przechodzą bezobjawowo, a wynik pozytywny otrzymują podczas wymazu na "wieczorynce" bądź podczas przyjmowania do szpitala.

Większą liczbę zakażeń odnotowują w powiaty ościenne. - W naszym powiecie największy skok odnotowaliśmy w okresie październik/listopad, a ościenne powiaty miały wówczas dużo mniejszą liczbę zakażeń. Teraz można powiedzieć, że tendencja się odwróciła. Może to wynikać ze szczepień, ale również z tego, że duża ilość osób już się wychorowała - mówi Michał Ostrowski, dyrektor PSSE w Gostyniu i jednocześnie apeluje do wszystkich mieszkańców, by przestrzegali obostrzeń, pamiętali o zakładaniu maseczek, dezynfekcji, dystansie, a w miarę możliwości korzystały z aplikacji Stop-Covid. 

Dodajmy, że dokładnie rok temu, 4 marca, wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2. Od tego czasu zakażenie potwierdzono u ponad 1,7 mln osób, z których 44 360 zmarło. Stan zagrożenia epidemicznego został ogłoszony rozporządzeniem Ministra Zdrowia 13 marca 2020 r., a 20 marca wprowadzono stan epidemii.

[ALERT]1614849990955[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Paranoja Paranoja

4 7

W kwestii zajęć w Koperniku w Krobi to bark słów .Dzieci nie wynoszą z tego nic konkretnego a tracą lekcje na bzdury no ,ale trzeba gdzieś teraz tą kasę wpakować jak się wymyśliło coś wogole nie praktycznego . 12:20, 04.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

... ...

7 5

Każde dziecko inwidualnie wyniesie coś z tych zajęć. Ale jeśli dziecko jest oporne i w nosie ma te zajęcia no to niczego się nie nauczy. 12:43, 04.03.2021


HoutyHouty

0 0

Rząd nie walczy, z pandemia tylko z jej skutkami, ale wtvpis jest wszystko ok. 18:15, 07.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%