Zamknij
REKLAMA

Materace bonellowe

13:16, 24.07.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Materace dzielimy ze względu na budowę, rodzaj wykorzystanego materiału oraz twardość. Wkłady wewnętrzne dzielą się na piankowe oraz sprężynowe bonellowe lub kieszeniowe.

Materace piankowe

Wykonane są z pianki poliuretanowej T25. Trwałego materiału przeznaczone głównie dla lekkich, drobnych osób, których waga nie przekracza 60 kg lub mieszczących się w przedziale 60-100 kg. Im cięższa osoba, tym większe ryzyko, że pianka szybko się odkształci. Warto dobrze przemysleć wybór materca piankowego. Polecane są głównie dla dzieci.

Materace sprężynowe

Ze względu na rodzaj wykorzystanych sprężyn dzielimy je na pocketowe lub bonellowe. Materace pocketowe zbudowane są z cylindrycznych sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszonkach. Materac kieszeniowy charakteryzuje się dużą elastycznością punktową. Każda sprężyna pracuje niezależnie, gwarantując idealne podparcie na całej długości ciał.

Materce bonellowe wykonane są ze sprężyn w kształcie klepsydry, szerszych po bokach i zwężanych pośrodku. Sprężyny są ze sobą połączone sztywnym drutem. Materace bonellowe posiadają dużą elastyczność powierzchniową, Są trwałe i odporne na odkształcenia. Sprężyny są połączone szeregowo i tworzą wzór siatki. Działają progresywnie, czyli im większy ciężar na nie działa tym większy stawiają mu opór. Często stanowią wyposażenie hoteli, pensjonatów, sanatoriów ze względu na uniwersalnośc i trwałość. Sprawdź ofertę bardzo wygodnych materacy bonellowych https://sweetsen.pl/Bonellowe-c15

Materace bonellowe oferowane na sweetsen.pl posiadają dwie dostępne twardości. Mogą być obustronnie średnio twarde lub średnio twarde/twarde. Występują w wersji jednostronnej i dwustronnej. Są niewysokie.

Do minusów możemy zaliczyć wygodę użytkowania takiego materaca przez pary. Ze względu na małą elastyczność punktową, materac bonellowy zapada się bardziej pod ciężką osoba. Może to powodować zsuwanie się osoby lżejszej w kierunku osoby cięższej. Występuje tak zwany efekt falowania.

Na szczęście liczne zalety takiego materaca rekompensują tą niedogodność, materac w przypadku spania solo sprawdza się idealnie. Pary mogą zdecydować się na materac kieszeniowy, lub zakupić dwa osobne materace i umieścić je w jednej ramie łóżka.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA