Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać odpowiednią siatkę filtracyjną?

08:52, 19.02.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Siatki filtracyjne posiadają bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wiele wariantów siatek pozwala na dobór takiego materiału indywidualnie do miejsca jego aplikacji.

Głównym zadaniem siatek filtracyjnych jest filtrowanie różnego rodzaju mediów. Najczęściej siatka filtracyjna jest używana do przepuszczania przez nią mediów płynnych, ale również może być ona używana do przesiewania ciał stałych. W użyciu znajduje się obecnie wiele różnych typów siatek, które przeznaczone są do filtrowania. Są to siatki produkowane głównie z metalu, w tym wytrzymałej stali nierdzewnej oraz stali kwasoodpornej. Także spotykane są siatki z tworzyw sztucznych, na przykład siatki poliamidowe. 

Ważne parametry siatek filtracyjnych

Siatki filtracyjne mogą posiadać różne rozdaje splotów, wielkości oraz kształtów oczek. Parametry techniczne siatek determinują ich użycie w określonych miejscach, dlatego też konieczne jest wtedy dopasowanie ich do wymagań danego zastosowania. Dobra siatka filtracyjna powinna być wytrzymała, trwała, powinna skutecznie filtrować media, z którymi ma współpracować. Także nie powinna ona zmieniać ich parametrów, na przykład składu chemicznego, dlatego konieczne jest dobranie właściwego typu siatki do medium. Dodatkowo, dobra siatka filtracyjna powinna być łatwa w czyszczeniu. 

O czym pamiętać przy doborze siatki filtracyjnej?

Siatki filtracyjne wymagają indywidualnego doboru. Właśnie dlatego pod uwagę warto wziąć różne modele siatek, które mogą sprawdzić się w danym zastosowaniu. Firmy, które mogą zaoferować takie produkty, często sprzedają także próbki siatek, co pozwala na wyselekcjonowanie tej najlepszej. W razie problemów z doborem odpowiednich siatek filtracyjnych zawsze można zwrócić się także o pomoc do sprzedawcy. Będzie mógł on wtedy doradzić, jaki rodzaj siatki sprawdzi się w danym miejscu. Podsumowując, właściwie dobrana siatka filtracyjna pozwala na uzyskanie najlepszej skuteczności filtracji mediów. Wysoka jakość siatki to wydajna, efektywna oraz trwała praca!

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone