REKLAMA

REKLAMA
18:07, 23.01.2018
Podczas zaciągania pożyczki bądź kredytu, należy liczyć się z tym, że oprócz podstawowej kwoty zobowiązania do długu należą też inne koszty. Co wchodzi w ich skład? Na co trzeba zwracać uwagę podczas zaciągania pożyczek? Sprawdź koniecznie i nie daj się zaskoczyć!
15:27, 23.01.2018
PIT-37 to jedna z najpopularniejszych deklaracji podatkowych w Polsce. Formularz ten składają m.in. osoby zatrudnione na umowę o pracę, umowę zlecenie czy umowę o dzieło. W 2018 roku na złożenie PIT-37 mamy czas do 30 kwietnia. Co jednak stanie się, gdy przeoczymy datę wyznaczoną przez urząd skarbowy? Jak złożyć deklarację podatkową po terminie oraz uniknąć kary? Sprawdź!
18:09, 22.01.2018
Lubisz kiedy twój samochód lśni czystością? Kiedy patrzysz na niego i jesteś dumny, że należy właśnie do ciebie? Jeżeli tak właśnie jest, na pewno nie jest ci obca myjnia bezdotykowa. Te punkty zlokalizowane są w niemal wszystkich miastach w kraju. Jak to się jednak dzieje, że większość kierowców posiada swoje ulubione myjnie, z których korzysta najchętniej. Od czego zależą nasze wybory i co sprawia, że jedna myjnia wydaje nam się lepsza od innych? Dlaczego wolimy czekać kilkanaście minut w kolejce do swojej ulubionej myjni bezdotykowej, kiedy obok jest druga, z wolnymi stanowiskami? Składa się na to kilka rzeczy. Między innymi infrastruktura i jeszcze parę kwestii, które opiszemy w dalszej części artykułu.
12:54, 17.01.2018
Netto to europejska sieć handlowa duńskiego koncernu Dansk Supermarked A/s, która w ciągu 21 lat wypracowała sobie pozycję jednego z największych sprzedawców detalicznych w naszym kraju. Popularny dyskont może pochwalić się ciekawymi akcjami marketingowymi – przedstawimy je w dzisiejszym artykule.
14:30, 12.01.2018
Klasyczna włoska pizza zachwyca swoim smakiem. Dlatego coraz więcej osób podejmuje próby samodzielnego jej przyrządzenia. W domowych warunkach ciężko o kamienny piec opalany drewnem. Jego namiastką może być jednak kamień do pizzy albo specjalny piecyk. Które rozwiązanie pozwala wykonać lepszą pizzę?
08:51, 11.01.2018
Planując dekoracje salonu, sypialni czy innego wnętrza w mieszkaniu, pamiętajmy o fototapetach, które pozwalają projektantom na dużą swobodę.To interesująca dekoracja ścienna, która ma swoją alternatywę w postaci obrazów, naklejek i plakatów.
10:50, 09.01.2018
Wynagrodzenia z tytułu umów-zleceń najczęściej są ozusowane, co oznacza, że pomniejsza się je o składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Dodatkowo pracodawca opłaca również składkę wypadkową. Odlicza się od nich również zaliczkę na podatek dochodowy. Należności z tytułu umów o dzieło najczęściej nie są oskładkowane, ale podlegają opodatkowaniu.
10:48, 09.01.2018
Wszyscy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i większość zleceniobiorców – to grupy podlegające ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowemu, chorobowemu i wypadkowemu. W przypadku zleceniobiorców ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Łączny wymiar składek stanowi nieco ponad 20% wynagrodzenia brutto.
10:32, 03.01.2018
Każdy z nas, korzysta z takich środków jak płyn do mycia naczyń, czy szampon do włosów. Potocznie, tego rodzaju produkty określamy mianem chemii gospodarczej. Nie są to jednak jedyne produkty, które takim mianem możemy określić, a które w naszym gospodarstwie domowym są używane niemalże codziennie. Co zatem jeszcze możemy określić mianem chemii gospodarczej i z czego często korzystamy w domu?
10:19, 22.12.2017
Dobre oprogramowanie to współcześnie podstawa prawidłowego funkcjonowania firmy. W tym zakresie zaszło dużo ciekawych zmian w okresie ostatnich kilku lat. Pracownicy mogą liczyć na coraz sprawniejsze wsparcie informatyczne, a firmy produkujące oprogramowanie prześcigają się w ciekawych rozwiązaniach. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o programy kadrowo-płacowe.
REKLAMA
07:29, 22.12.2017
Ostatni tegoroczny nabór ogłosił właśnie krobski magistrat. Tym razem poszukiwana jest osoba na stanowisko do spraw obsługi klienta. To zwykle do niej należy pierwsze spotkanie z osobami odwiedzającymi urząd i wskazanie właściwego wydziału. Nabór ma zostać rozstrzygnięty już po nowym roku.
16:59, 20.12.2017
GOBARTO S.A. to największa polska firma, zajmująca się ubojem, rozbiorem i dystrybucją mięsa czerwonego - wieprzowego, wołowego oraz dziczyzny, słynąca z wysokiej jakości swoich produktów. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej. Główny zakład produkcyjny, znajdujący się w Grąbkowie, jest jednym z najnowocześniejszych zakładów mięsnych w Europie.
15:12, 20.12.2017
Wraz z ciągle rosnącymi cenami węgla wielu z nas poszukuje alternatywnych metod na ogrzewanie domu. Czy brykiet nadaje się, aby zastąpić węgiel, drewno lub pellet? Jakie są jego wady i zalety oraz czy to rzeczywiście się opłaca? Odpowiedzi na te pytania poniżej.
15:08, 20.12.2017
Kwestia spraw kadrowych i płacowych potrafi spędzać sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Wiąże się ona z niemałymi wydatkami i trudnościami. Oczywiście możliwe jest zajęcie się kadrami i płacą samodzielnie, jednakże jest to żmudne zajęcie, wymagające ciągłego monitorowania, a więc konieczne jest poświęcenie sporej części czasu przedsiębiorcy, który mógłby zostać spożytkowany na realizację innych obowiązków typu zarządzanie sprzedażą czy produkcją.
14:34, 15.12.2017
Kolekcja foteli Gala Collezione co jakiś czas wzbogaca się o nowe modele, które zawsze wnoszą coś nowego i porywającego zmysły.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018