Zamknij
REKLAMA

Podpowiadamy jak wybrac damskie buty sportowe

13:22, 13.06.2022 | materiał partnera

Buty to jeden z najważniejszych elementów naszego stroju, który zakładamy niemal każdego dnia. Dobór odpowiednich butów to kwestia nie tylko związana z estetycznym wizerunkiem, ale przede wszystkim wygodą. Tym bardziej kiedy mówimy o damskich butach sportowych.

Uniwersalne buty sportowe

Przez długi czas utrzymywał się stereotyp, że buty sportowe powinny służyć do celów sportowych właśnie. To znaczy, że jeśli kupujemy buty przeznaczone do biegania czy fitnessu, to właśnie takie czynności powinniśmy w nich wykonywać. I oczywiście do takich celów jak najbardziej powinniśmy wykorzystywać nasze obuwie, natomiast równie dobrze takie właśnie buty mogą sprawdzić się do chodzenia na co dzień.

Wyjście do sklepu po zakupy, na spacer z psem, na rower czy nawet do pracy w obuwiu sportowym to dzisiaj już niemal standard. Jeśli tylko dress code w naszej pracy nie zabrania nam przychodzić w obuwiu sportowym do pracy, wówczas bez problemu możemy właśnie w takich wygodnych, dostosowanych do naszych potrzeb buty wykorzystywać do chodzenia codziennie, gdzie tylko mamy ochotę.

Przed zakupem butów sportowych, warto sprawdzić jaki nacisk wykonuje nasza stopa podczas poruszania się

Co jest więc istotne tutaj i o czym dobrze jest pamiętać?. Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy ma nieco inne stopy, inne wymagania i preferencje, jeśli chodzi o podejście do obuwia sportowego. Co właściwie to oznacza i jak dobrać odpowiednie buty właśnie dla nas? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że u każdej osoby stopa może układać się zupełnie inaczej. Na inną część stopy możemy kłaść nacisk podczas zwykłego chodzenia czy też podczas wykonywania bardziej zaawansowanych aktywności fizycznych. Dlatego też będzie się to przekładać na zwiększone natężenie przy nacisku na poszczególne części podeszwy buta właśnie.

Silniejsze obciążenie konkretnych partii stopy może przekładać się później na wiele innych czynników związanych na przykład z układem stopy w bucie i ewentualnym dyskomfortem. Dlatego też zanim podejmiemy decyzję o zakupie butów sportowym, powinniśmy się zastanowić do jakich celów tak właściwie będziemy ich używać.

Buty sportowe - warto dobierać pod kątem rodzaju aktywności, jakie mamy zamiar wykonywać

To znaczy poza tym jak układa się nasza stopa w bucie, ważne jest również to, jak często mamy zamiar w nich uprawiać sport lub z jakim natężeniem używać butów do codziennych aktywności. W jakich warunkach mamy zamiar uprawiać sport. Zupełnie inaczej będzie wyglądać podeszwa buta, w którym planujemy biegać półmaratony na otwartej przestrzeni na przykład w lesie, a zupełnie inaczej będą wyglądały buty świetnie sprawdzające się do wykonywania treningów na siłowni. Zupełnie inna nawierzchnia i inne wymagania. Oczywiście zawsze możemy zdecydować się na uniwersalizację swojego obuwia i postawienie na takie, które sprawdzą się nie najgorzej w każdych z tych warunków.

Opcji jest bardzo wiele, a każdego roku na rynku pojawiają się zupełnie nowe, świetne modele obuwia sportowego https://royalfashion.pl/pol_m_KOBIETA_Obuwie_Buty-sportowe-damskie-195.html, które idealnie sprawdzą się u różnych osób. Każdy więc bez problemu może znaleźć buty sportowe idealne.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%