Zamknij
REKLAMA

Klocki wafle - Twój nowy sposób na zabawę z dzieckiem

07:29, 29.07.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Wyobraź sobie, że wraz z dzieckiem budujesz osadę, w której mieszkają niespotykane na całym świecie zwierzęta - albo, że przygotowujecie dworzec kolejowy rodem z Waszych ulubionych bajek. Teraz wspólnie macie nieograniczone możliwości konstrukcyjne, wpływające na godziny wspólnej zabawy, używając klocki wafle.

Różne odmiany kloców pozwalają na przygotowanie innych konstrukcji, jednak wszystkie wpływają pozytywnie na rozwój dziecka. Postaramy się wyjaśnić czym w ogóle są klocki wafle, dlaczego mogą być bodźcem do rodzinnego spędzania czasu i co można z nich razem przygotować!

Klasyka lubiana przez dzieci na świecie – klocki wafle

Popularne „wafle” to płaska odmiana klocków w kształcie specjalnej kratki z wypustkami i otworami. Taka konstrukcja sprawia, że można układać je na płasko lub przestrzennie. Dzieci wykorzystują je między innymi do przygotowywania ścian budynków, płotów, podłóg lub innych elementów zabawy, gdzie można wykorzystać ich konstrukcyjne możliwości.

Klocki te adresowane są już dla dzieci w wieku od dwóch lat, ze względu na bezpieczeństwo stosowania, duże elementy (praktycznie niemożliwe do połknięcia) oraz pozytywny wpływ na wyobraźnię dziecka. Mały odkrywca może z rodzicami przygotować np. domek dla swojego ulubionego misia czy bohaterów ulubionej kreskówki.

Warto wspomnieć, że wysokiej klasy klocki wafle przygotowywane są z materiałów hipoalergicznych, wytrzymałych i naturalnych. Są świetną alternatywą dla spędzania czasu przede telewizorem czy ekranem smartfonu. Podkreślmy, że dzieci do wspólnej zabawy mogą zaprosić rówieśników.

Jak na dzieci wpływa zabawa klockami tego typu?

Przede wszystkim klocki wspierają rozwój kreatywności i wyobraźni. Pozytywnie oddziałują na psychomotorykę małego człowieka. Wspierają precyzję (ułożenie wafli wymaga chwili skupienia) oraz cierpliwość dziecka. Pomagają też zrozumieć podstawy przestrzennego układania budowli, a przy zabawie z rodzicami będą świetnym sposobem na naukę.

Wafle to zdrowa, wspólna, rodzinna zabawa. Uczą drużynowej współpracy i radości z sukcesów innych osób. Jeżeli szukasz kreatywnego prezentu, który wesprze rozwój Twojego dziecka – klocki wafle na pewno mogą być idealne.

 

Konstrukcje mogą być imponujące!

Z kolei w trakcie zabawy ze starszymi dziećmi możecie stawiać sobie wyższe cele. Płaskie elementy pozwalają na budowanie wytrzymałych ścian i sufitów, co pozwala tworzyć kondygnacyjne budynki takie jak domki jednorodzinne, drogi dla samochodów, dworce kolejowe, garaże i wszystko to, o czym łącznie pomyślicie.

W początkach przygody z klockami mogą pomóc wytyczne producentów, którzy pokażą podstawowe figury, jakie można ułożyć z danego zestawu. Później ograniczy Was już wyłącznie wyobraźnia! Jeżeli do tego dołożycie liczne postaci, które znajdziecie w paczkach to przygotowana historia może być wstępem do zabawy na wiele kolejnych godzin!

Sprawdź pełną ofertę klocków Marioinex


Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%