Zamknij
REKLAMA

Gdzie kupować części do smartfonów?

11:19, 31.05.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Naprawa używanego telefonu jest w większości przypadków korzystniejszym rozwiązaniem niż kupno nowego smartfonu. Wymiana urządzenia mobilnego polecana jest właściwie tylko w dwóch przypadkach: naprawa i wymiana części do telefonów jest bardzo kosztowna, na przykład bardziej skomplikowane awarie wyświetlacza mogą wiązać się z kosztem nawet 1 000 złotych lub urządzenie jest na tyle wiekowe, że nawet wizyta w serwisie naprawczym i zakup tanich części do telefonów w hurtowni GSM nie uratuje go przed kolejnymi mniejszymi i większymi usterkami, mogącymi utrudniać codzienne użytkowanie. W innych przypadkach znacznie lepiej zdecydować się na naprawę telefonu niż na zakup nowego modelu. Oszczędzamy pieniądze i nie produkujemy kolejnych elektrośmieci, trudnych do zutylizowania i nieobojętnych dla środowiska.

Najczęściej wymieniane części do telefonów

Do najczęstszych awarii smartfonów i jednocześnie popularnych części do telefonów należy zbita szybka wyświetlacza. Akcesoria GSM do zabezpieczenia wyświetlacza najlepiej kupić od razu z nowym modelem telefonu. Słaba bateria to problem w wielu smartfonach najczęściej związany z nieprawidłowym ładowaniem lub używaniem złych ładowarek. Korzystanie ze smartfonu podczas ładowania, może uszkodzić gniazdo. Wszelkie naciągnięcia i szarpnięcia kabla, który łączy ładowarkę z telefonem, naruszają gniazdo. Krótki kabel przy ładowarce powoduje, że bardzo trudno odebrać telefon, który się właśnie ładuje.

Jak długo trwa naprawa części do telefonów? 

W serwisach pierwszym pytaniem jest „jak długo potrwa naprawa?”. Hurtownia GSM nadaje zwykle części tego samego dnia co zamówienie. Podobnie z naprawą w serwisie GSM. Niektóre usterki są usuwane od ręki, w ciągu kilkunastu minut, ale bardziej skomplikowane prace serwisowe mogą potrwać nawet kilka dni. Oto szacunkowy czas naprawy części do telefonów:

  • uszkodzenie gniazda ładowania – to jedna z najpowszechniejszych  awarii, wymiana gniazda USB zajmuje około jednej godziny
  • zepsuta bateria i zniszczony tył obudowy – w zależności od modelu telefonu te można wymienić w czasie od kilkunastu minut do kilku godzin
  • zbita szybka wyświetlacza – wymiana tej części zajmuje najczęściej około 1-2 godzin
  • zepsuty wyświetlacz – założenie trwa od kilku godzin do kilku dni
  • zalanie telefonu – dokładne wysuszenie i oczyszczenie płyty i ewentualne naprawy uszkodzonych elementów zajmują najczęściej od 1 do 5 dni.

    Materiał partnera
     
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%