Zamknij

Panele na podczerwień – gdzie znajdują zastosowanie w praktyce?

13:36, 14.10.2024 artykuł sponsorwany Aktualizacja: 13:36, 14.10.2024

Nowoczesne panele grzewcze znajdują zastosowanie przede wszystkim w gospodarstwach domowych. W domach i mieszkaniach można skutecznie ogrzewać pomieszczenia przy użyciu energii podczerwonej. W jaki sposób? Wystarczy, że zainwestujesz w wydajne promienniki podczerwieni. Zobacz, jak działają panele na podczerwień w praktyce.

Ogrzewanie na podczerwień w domach i mieszkaniach jest chętnie wybierane przez osoby, które potrzebują innowacyjnych i wydajnych rozwiązań grzewczych. Takie właśnie są panele na podczerwień, które sprawdzą się w domach jednorodzinnych, biurach, a nawet na halach produkcyjnych. Poznaj tę formę ogrzewania i podejmij rozsądną decyzję.

Czym właściwie jest ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie podczerwone, a dokładniej panele grzewcze w tej technologii funkcjonują
w prosty sposób. To elektryczny system grzewczy, który do emisji ciepła wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Dzięki temu nagrzewa powierzchnię np. podłogi.

To rodzaj promieniowania elektromagnetycznego, które ma dłuższe fale niż światło widzialne. Dzięki temu podczas ogrzewania zachodzi zjawisko absorpcji promieniowania podczerwonego. Ściany, podłogi i meble absorbują promieniowanie i przekształcają je na ciepło.

Najpopularniejsze systemy wykorzystujące panele grzewcze na podczerwień sprawdzają się jako elementy zamontowane na ścianach, sufitach, a także w zamian za klasyczne ogrzewanie podłogowe.

Czy promienniki podczerwieni są bezpiecznym systemem ogrzewania?

Zdecydowanie tak! Ogrzewanie podczerwone jest w 100% bezpieczne dla człowieka.
Wysokiej klasy urządzenia grzewcze są produkowane tak, aby ogrzewać pomieszczenia
i jednocześnie minimalizować emisję promieniowania w zbyt dużych ilościach.

Czy panele grzewcze to jedna forma ogrzewania na podczerwień?

Panele grzewcze na podczerwień to niejedyna forma elektrycznego ogrzewania dostępna na rynku. Popularne rozwiązania powszechnie stosowane w firmach, domach, a także budynkach użyteczności publicznej to także:

  • folie grzewcze na podczerwień – sprawdzają się jako element ogrzewania podłogowego, sufitów oraz ścian,
  • maty grzewcze – najczęściej wykorzystywane jako ogrzewanie podłogowe pod płytki ceramiczne np. w łazience lub w kuchni,
  • grzejniki na podczerwień – ten typ urządzenia grzewczego może zastępować klasyczne grzejniki.

W praktyce ogrzewanie na podczerwień może być naprawdę skuteczną formą grzewczą,
która zastępuje klasyczne metody ogrzewania.

Takie urządzenia są przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu, a także: niedrogie
w eksploatacji, zapewniające komfort cieplny, a także ekologiczne – promienniki podczerwone nie wykorzystują w pracy żadnych substancji chemicznych.

Jak dobrać panele na podczerwień do domu?

Zanim wybierzesz panele grzewcze na podczerwień, musisz ustalić cztery parametry: powierzchnia pomieszczenia, sposób izolacji budynku, wysokość sufitów, przeznaczenie pomieszczenia. Na tej podstawie oszacujesz zapotrzebowanie na moc grzewczą i w ten sposób dopasujesz odpowiedni panel na podczerwień.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%