Zamknij

Rowery damskie - jakie są najbardziej popularne?

00:00, 10.02.2024 art. sponsorowany

Wśród rowerów damskich znajduje się wiele ciekawych propozycji. Producenci zadbali o to, aby w większości rodzajów jednośladów, kobiety mogły znaleźć coś dla siebie. Tylko które rowery damskie są najpopularniejsze? Które najchętniej wybierają kobiety? Przekonajmy się!

Pamiętaj o tym, zanim kupisz rower damski!

Gdy wybierzesz się do sklepu rowerowego (takiego jak: https://pgbikes.pl/ ) po swój nowy jednoślad, zwróć uwagę na dwa z jego ważniejszych parametrów. Chodzi o rozmiar ramy oraz kół. Kiedy spojrzysz na dostępne modele, zauważysz, że każdy z nich może mieć różną wielkość. Zależy ona od tego, jaki zastosowano rozmiar ramy oraz kół. Elementy te wpływają na Twój komfort poruszania się oraz bezpieczeństwo. Źle dobrany rozmiar ramy rowerowej może zniechęcić Cię do poruszania się jednośladem. A chyba nie chcesz tracić przyjemności i korzyści dla zdrowia, jakie daje jazda na rowerze. Dlatego też dopasuj rozmiar ramy oraz kół do swojego wzrostu w damskim rowerze.

Popularne rowery damskie - który z nich wybierzesz?

Będąc w stacjonarnym sklepie rowerowym lub też przeglądając propozycje w jego internetowym odpowiedniku, zobaczysz, że masz wiele opcji do wyboru. Każdy rodzaj przystosowany jest do innego stylu jazdy, a tym samym terenu, po którym będziesz się poruszać. Do najpopularniejszych rowerów damskich zalicza się kilka rodzajów. Znajdziesz wśród nich modele miejskie, górskie, a także trekkingowe.

Miejskie rowery damskie

Od kilku lat miejskie rowery damskie są hitem sprzedaży. Przemawia za nimi ich konstrukcja, która pozwala na wygodne zajęcie pozycji za kierownicą oraz komfortowe poruszanie się po ulicach i ścieżkach rowerowych. Rowery miejskie wyróżniają się nisko poprowadzoną rurą ramy. Dzięki temu będziesz wygodnie na niego wsiadać i zsiadać. Poczujesz się pewnie i bezpiecznie. Poza tym w damskich rowerach miejskich znajdziesz kierownicę wygiętą w Twoją stronę. Możesz zatem bacznie obserwować otoczenie, dzięki wyprostowanej pozycji. W swoim nowym miejskim rowerze damskim możesz skorzystać z bagażnika, a w niektórych modelach będziesz mieć do dyspozycji również koszyk. O stan łańcucha zadba zaś specjalnie zamontowana osłona.

Górskie rowery damskie

Lubisz pojeździć po mieście, ale też wybrać się w trudniejszy teren? Drugim popularnym rodzajem roweru damskiego możesz śmiało pogodzić te dwa style jazdy. Modele MTB (takie jak tu: https://pgbikes.pl/104-rowery-damskie-gorskie ) skonstruowane są w taki sposób, aby zapewnić Ci wiele pozytywnych wrażeń z podróży po leśnych i polnych drogach. Do dyspozycji będziesz mieć sporo przełożeń, zaś o pewne prowadzenie i łatwiejsze pokonywanie terenu zadbają szerokie opony z agresywnym bieżnikiem. Przedstawiciele sklepu rowerowego PGBikes podają, że damskie rowery górskie cieszą się sporą popularnością z uwagi na ich trwałość, a także uniwersalność.

Trekkingowe rowery damskie

Na podium popularnych rowerów damskich uplasowały się też jednoślady trekkingowe. Pod kilkoma względami różnią się one od wcześniej wymienionych. Trekkingowe rowery damskie są konstrukcjami przygotowanymi na długie oraz dalekie podróże. Możesz nimi wybrać się w kilkudniową wycieczkę poza miasto. Damskie rowery trekkingowe zapewniają maksimum komfortu podczas jazdy. Zajmiesz na nich wygodną pozycję, dzięki której unikniesz bólu pleców w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów. Ponadto możesz zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy - spakujesz je do toreb oraz sakw, które zamontujesz do bagażnika. O płynne pokonywanie trasy zadba napęd z licznymi przełożeniami oraz cieńsze opony, które doskonale sprawdzą się w trakcie jazdy po asfalcie.

Podsumowanie

Damskie rowery cieszą się coraz większą popularnością. Kobiety uwielbiają pokonywać kolejne kilometry, a regularna jazda umożliwia zadbanie o własne zdrowie. Wśród najchętniej wybieranych rowerów damskich znajdują się modele górskie, miejskie oraz trekkingowe.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%