Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kolejne decyzje dotyczące zmian personalnych, które zajdą od 1 lipca w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Już wiadomo, kto zastąpi ks. Tadeusza Murawskiego, dotychczasowego proboszcza parafii pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu.
Jak już informowaliśmy, po pięciu latach ksiądz Tadeusz Murawski - proboszcz parafii pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu - decyzją metropolity poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego został mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Borui Kościelnej. Kuria Archidiecezjalna w Poznaniu poinformowała też, kto będzie jego następcą od 1 lipca 2019 roku. Nowym proboszczem gostyńskiej parafii pw. Świętego Ducha w Gostyniu zostanie ks. mgr. Paweł Dąbrowski dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Luboniu.
Foto: Archidiecezja Poznańska/gostyn24/kolaż
Służba nie drużba. Dla nich Boże Narodzenie zaczyna się
Tusk=drożyzna, będziemy pamiętać na wyborach
Junek z brzyzia
18:26, 2025-12-24
Służba nie drużba. Dla nich Boże Narodzenie zaczyna się
Taki zawód se wybrali to nie mogom mieć do nikogo oretesi
Q
16:14, 2025-12-24
Służba nie drużba. Dla nich Boże Narodzenie zaczyna się
Nikt nie doceni waszej pracy ,do momentu aż kogoś bliskiego życie wisi na włosku i usłyszy zbliżającą się pomoc ,Zdrowych Spokojnych Świąt ..
Swiatło
16:04, 2025-12-24
Służba nie drużba. Dla nich Boże Narodzenie zaczyna się
Nasi bohaterowie nie noszą peleryny i jedzą dania wigilijne odgrzewane w mikrofali, brawo!
Florian 2
13:41, 2025-12-24
1 3
kolaż?
2 0
z krobi pochodzi to lepiej w krobi
5 3
Toż to wiadomość dnia. Musi byc jako główna wiadomość na gostyn24.....
5 2
A jest czysty... A nie
5 18
Następny darmozjad i pasożyt.
7 2
Po to czytasz,żeby obrażać.Nie wiem,czy byłoby ci miło,gdyby ktoś tak o tobie powiedział?
16 1
Znam wielu darmozjadów i pasożytów i być może przerazi cię ta informacja. Nie są księżmi!!!
10 2
Ile w dzisiejszych czasach jest złości i nienawiści a darmozjady to ci co chodzą po pomocach społecznych i stękają ze im się należy i są nierobami !
5 1
Robercik moze stracic swoj bastion glosow
8 1
Parafianie J. Pawła II z Lubonia żałują, że przenoszą naszego Proboszcza, wspaniały ksiądz, wspanały człowiek pełen empatii i dobroci.
1 1
Parafia Św. Ducha ma już właśnie takiego proboszcza, za którym poprzednia parafia płakała. Wycieczki do Gostynia autokarem nawet organizowali. A tu jednak się nie za bardzo Jego metody działania przyjęły.
1 0
I tak się zdarza, ale z księdza Pawła będziecie zadowoleni, my bardzo żałujemy.
Szkoda i jeszcze raz szkoda.
2 0
bardzo dobry czlowiek