Zamknij
REKLAMA

Mądry facet...

12:09, 10.11.2018 | MiS
Skomentuj Foto: arch. prywatne, jedenzdziesieciu.tvp.pl
REKLAMA

Odkąd pamięta, zawsze, kiedy pozwalał mu na to czas oglądał ten teleturniej i odpowiadał na pytania prowadzącego. W końcu podjął decyzję i wysłał zgłoszenie. Z powodzeniem przeszedł eliminacje i wystąpił w programie.  To jednak nie koniec. Wiktor Grzelczak zakwalifikował się także do rundy finałowej i został zwycięzcą piątkowego odcinka  teleturnieju "Jeden z dziesięciu"

"Jeden z dziesięciu" to teleturniej emitowany na antenie TVP  od ponad 24 lat. Jego prowadzącym niezmiennie jest Tadeusz Sznuk, znany dziennikarz radiowy i telewizyjny.  Każdy odcinek teleturnieju składa się z trzech etapów, podczas których rolą uczestnika jest prawidłowo odpowiedzieć na jak największą ilość pytań w zakresie wiedzy ogólnej.

W wyemitowanym  9 listopada odcinku wystąpił rodowity gostynianin, absolwent gostyńskiego LO - Wiktor Grzelczak (28l.) - zawodowo związany ze Spółdzielnią Mleczarską w Gostyniu, ale na co dzień mieszkający w Poznaniu. Decyzję o wystąpieniu w teleturnieju podjął przy okazji oglądania jednego z odcinków. - Prowadzący Tadeusz Sznuk zachęcał, by zgłaszać swój udział w programie - wspomina Wiktor Grzelczak. - Wysłałem maila ze zgłoszeniem. Po jakimś czasie otrzymałem zaproszenie na eliminacje, które odbyły się jakiś rok temu w Poznaniu - dodaje. Zestaw eliminacyjny zawierał 20 pytań, aby się zakwalifikować należało odpowiedzieć na 15 pytań. - Udało się. Osiągnąłem odpowiedni pułap dobrych odpowiedzi i zakwalifikowałem się do udziału w teleturnieju - relacjonuje nasz rozmówca.

Jak zdradził nam Wiktor Grzelczak nagranie odcinka odbyło się w ośrodku TVP S.A. w Lublinie. - Nie było tam czuć atmosfery wielkiego turnieju. Były osoby mocno zestresowane, ja raczej nie - wspomina Wiktor Grzelczak, który po wejściu do studia wylosował piąte stanowisko. Dzięki swojej wiedzy przeszedł pierwszy etap i znalazł się wśród trzech finalistów odcinka, którzy w drugiej turze zachowali przynajmniej jedną szansę. W finale odpowiedział na 11 pytań, zdobył 81 punktów i został zwycięzcą 7 odcinka 109 edycji teleturnieju "Jeden z dziesięciu". W nagrodę otrzymał upominki rzeczowe, 5 tys. złotych i pobyt w hotelu Gołębiewski.

A tak gostynianin podsumował swój udział w kultowym teleturnieju - Udział w programie był dużym doświadczeniem, ale też ciekawą przygodą, bo po raz pierwszy zdecydował się zweryfikować swoją wiedzę na szklanym ekranie. Był stres, ale były i emocje - podsumował Wiktor Grzelczak.

Foto: arch. Witor Grzelczyk, Facebook "Jeden z dziesięciu" TVP

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

kaśkakaśka

17 0

Gratulacje!!!!Szkoda tylko, że wiedza w Polsce jest tak nisko oceniana/ mam na myśli nagrody/ 15:48, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gostyniankagostynianka

17 0

Właśnie tego odcinka nie oglądałam. Gratuluję panu wygranej !!! Może będzie można obejrzeć powtórkę? 16:40, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DdDd

14 0

Szkoda ze nie ogladalam..kiedy powtórka???Gratulacje dla tego madrego mlodzieńca....powodzenia! 17:41, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kazikkazik

0 15

Wiedza ? nie z zazdrości ,gratuluje wygranej ,ale tutaj bark taktyki u przeciwnika ,ktory wiedza mogl sie naprawde pochwalić. Ale tak czy siak wyniki idzie w Świat 19:55, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BenBen

7 0

Gratulacje !! 23:03, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%