Zamknij
REKLAMA

Do dobrego łatwo jest się przyzwyczaić. Mieliśmy wszystko na wyciągnięcie ręki...

14:33, 25.06.2020 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Polakom brakuje wydarzeń kulturalnych i sportowych, które zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Zamknięte kina, teatry, odwołane koncerty i imprezy sportowe. Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że Polacy chcieliby powrotu do tych aktywności, zwłaszcza że sezon letni sprzyja wszelkim zabawie na wolnym powietrzu.

Na czas pandemii wydarzenia kulturalne i sportowo-rekreacyjne w naszym kraju praktycznie zamarły. Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że 59% Polaków bardzo odczuwa ich brak. Dwie trzecie badanych deklaruje, że pójdzie do kina, jak już będzie taka możliwość, a połowa – chętnie wybierze się na koncert.

Zdaniem ekspertów paradoksalnie czas pandemii zwiększył zainteresowanie kulturą wśród Polaków. - To, co dotychczas było na wyciągnięcie ręki, na co często nie było czasu, okazało się niedostępne, mimo iż czasu mieliśmy więcej. Ponadto, stęskniliśmy się za ludźmi, dlatego, mimo popularności platform streamingowych Polacy deklarują, że pójdą do kina. Czy stanie się tak rzeczywiście? Zgodnie z decyzją rządu w Polsce kina mogą być już otwarte, jednak obostrzenia sanitarne są dość surowe: tylko połowa miejsc może być zajęta, a widzowie i personel muszą nosić rękawiczki i maseczki. I tutaj pojawia się pytanie, na ile te obostrzenia zniechęcą Polaków do korzystania z imprez w zamkniętych pomieszczeniach? – komentuje Agnieszka Doktorska, autorka badania, Senior Project Manager z ARC Rynek i Opinia.

Z tych samych badać wynika, że rzadziej tęsknimy za imprezami sportowymi, meczami czy wyjściami do teatru, być może dlatego, że również poza okresem pandemii mniej osób w nich uczestniczyło.

Źródło: ARC Rynek i Opinia

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ObywatekObywatek

4 8

Ja nie tęsknię za niczym bo w domu najlepiej 16:40, 25.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do obywatek Do obywatek

1 0

No pewnie najlepiej usiąść w domu odpalić tv pis i narzekać na wszystko wokół ..... 07:55, 26.06.2020


MaraMara

3 6

A ja uważam, że każdy ma potrzebe zabawy i odpoczynku...ale czy za każdą cenę? 17:00, 25.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%