Zamknij
REKLAMA

Strażacy mają pełne ręce roboty! Konar spadł na auto, wiatr uszkodził dach i łamał drzewa

09:47, 14.10.2020 | M.S
Skomentuj Foto: MiS, OSP Krobia
REKLAMA

W związku z silnym wiatrem i ulewami deszczu strażacy kilkunastokrotnie interweniowali na terenie powiatu gostyńskiego. W Borku Wlkp. zabezpieczali uszkodzony przez wichurę dach, a na trasie Rogowo - Niepart drzewo spadło na przejeżdżający samochód. - Te drzewa pozostawiają wiele do życzenia, są to stare drzewa, wiele konarów nadaje się do wycięcia, ponieważ mogą powodować  zagrożenie w ruchu drogowym - mówiła sierż. sztab. Agnieszka Pawlicka z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu. 

Ostatniej doby w związku z sytuacją pogodową strażacy w powiecie gostyńskim wyjeżdżali dwanaście razy. - Były to głównie interwencje związane z powalonymi na drogę drzewami - w gminach Borek Wlkp., Krobia, Poniec, Pępowo i Piaski. Na jednym budynku mieszkalnym - w Borku Wlkp. w wyniku silnego wiatru uszkodzony został dach - mówił kpt. Marcin Nyczka, oficer prasowy KP PSP Gostyń. 

Z kolei na trasie Rogowo - Niepart spadające drzewo uszkodziło samochód osobowy, w czasie gdy kierowca jechał do pracy. - Podczas jazdy drogą na trasie Rogowo - Niepart na samochód marki Kia Carnival, którym kierował mieszkaniec powiatu gostyńskiego spadło drzewo uszkadzając pojazd w postaci pęknięcia szyby oraz zarysowania i wgniecenia powłoki lakierniczej na całej długości auta po stronie prawej. - mówiła sierż. sztab. Agnieszka Pawlicka z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu.

Najprawdopodobniej policjanci będą wnioskować do Powiatu o usunięcie drzewostanu, który najbardziej zagraża uczestnikom ruchu drogowego. - Myślę, że z przełożonymi poruszymy ten temat. Te drzewa pozostawiają wiele do życzenia, są to stare drzewa, wiele konarów nadaje się do wycięcia, ponieważ mogą powodować  zagrożenie w ruchu drogowym - mówiła sierż. sztab. Agnieszka Pawlicka z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu. 

[ALERT]1602661614272[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MartaMarta

3 13

Niech się cieszą, że mają robotę, bo niektórzy pracować nie mogą z przymusu 11:54, 14.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

5 1

Ale jesteś pustak. 15:08, 14.10.2020


HahaHaha

5 0

A reklamują tyle środków na upadające konary....... 13:08, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aktywista Aktywista

0 0

Wycinanie drzew jest nie ekologiczne przy obecnym krytycznym stanie planety i pwitrza 21:42, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA