Zamknij
REKLAMA

Przebiegły sposób na oszustwo! Pokusisz się i konto masz "wyczyszczone"

07:47, 29.11.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Gostynia - uważajcie! W sieci pojawił się nowy sposób na oszukiwanie nieświadomych osób. Po sposobie na wnuczka i na policjanta, złodzieje mają metodę na jedno euro!

O metodzie na policjanta i na wnuczka wiele razy ostrzegali funkcjonariusze. Oszuści do tych metod wykorzystywali połączenia telefoniczne. Z metodą na jeden euro jest inaczej, bo do naciągnięcia wykorzystywany jest internet. W tej formie również można bardzo wiele stracić!

Wytłumaczmy na czym polega metoda, na którą nabrało się już wielu internautów w całej Polsce. Osoba oszukana dostaje (lub niekiedy znajduje) ogłoszenie, w której oszust sprzedaje telefon za jeden euro. Strona ze sprzedażą łudząco przypomina znany sklep internetowy, a domena jest bardzo podobna. 

Kolejne kroki tej "sprzedaży" wyglądają na standardowe. Konieczne jest podanie numeru karty. Po tym kroku nie dostaniemy jednak telefonu, a z naszego konta ubędzie ogromna kwota!

Jak się chronić przed takim oszustwem? Najlepiej nie kupować rzeczy w podejrzanych cenach i nie korzystać ze sklepów internetowych o nieznanej renomie. Uważajmy też gdzie podajemy numer karty!

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

EdekEdek

3 0

Dobrze że o tym napisaliście. Inne portale informowały już o tym w czerwcu ubiegłego roku. 17:34, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

phph

3 1

Bardzo współczuję starszym ludziom, którzy zostali oszukani na jakiekolwiek sumy - najczęściej to nieświadome osoby, które chcą pomóc "wnuczkowi" czy "funkcjonariuszowi". Natomiast zupełnie nie jest mi żal naiwniaków, którzy łapią się na telefony za Euro czy inne takie ściemy. Chytry dwa razy traci ;) 18:22, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiktorynaWiktoryna

0 0

Czytam i sie juz nie dziwię,tyle już mamy sposobów na różne kanty a jakoś nie możemy znależć sposobu na prezesa NIK.Samo t oo sie smieje w gębę,Ja jednak wierzę,że jest sposob,ktośc go wymyśli tak jak najnowocześniejsze zamki np.od samochodów.... 14:19, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA