Zamknij
REKLAMA

Postawa godna pochwały..

11:40, 11.06.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Jechała rowerem, gdy jej uwagę przykuł mężczyzna idący poboczem. Mimo, upału, miał na sobie długie spodnie i kurtkę, do tego dziwnie się zachowywał. Kobieta od razu chwyciła za telefon i zadzwoniła na 112. Okazało się, że ten człowiek zaginął kilka dni temu.

Od soboty 8 czerwca KPP w Kościanie poszukiwał 38-letniego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach. Mężczyznę udało się odnaleźć na naszym terenie, dzięki mieszkance naszego powiatu. - Około godz 15. na numer 112 zadzwoniła kobieta, która przejeżdżała na trasie Garbonóg-Podrzecze. Drogą przechodził mężczyzna, na którego zwróciła uwagę. On zachowywał się według niej bardzo dziwnie - był ubrany w długie spodnie, kurtkę choć było bardzo gorąco jak na ten czas - mówi Monika Curyk, zastępca rzecznika KPP w Gostyniu.

Dyspozytor, który odebrał telefon poprosił kobietę, by nawiązała z nim kontakt. Mimo pewnych obaw rowerzystka zawróciła. - Spotkała go ponownie. W tym samym czasie na miejsce dojechał patrol policji - mówi zastępca rzecznika KKP Gostyń. Okazało się, że to zaginiony przed kilkoma dniami pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej z Mościszek. - Policjanci doprowadzili tego człowieka do naszej jednostki, gdzie został przekazany opiekunowi z DPS-u - podsumowuje Moniak Curyk z KPP Gostyń.

Jak podkreśla policja, reakcja kobiety jest godna pochwały. - Postawa kobiety, która powiadomiła nas na numer alarmowy jest godna pochwały. Jest bardzo gorąco, takie temperatury zagrażają zdrowiu i życiu. Przypominamy i apelujemy, jeżeli jesteśmy świadkami takich sytuacji, jeżeli widzimy osoby starsze czy dzieci, które są osłabione, reagujmy i powiadamiajmy. Ich stan może być związany z wysokimi temperaturami i możemy uratować im życie - apeluje Moniak Curyk, zastępca rzecznika KPP Gostyń.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Asia Asia

11 0

Brawo, jest Pani wspaniała. Nie wszyscy by zareagowali. 22:45, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I.I.

0 0

Brawo, nie bądźmy obojętni na innych. 10:45, 26.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone