Zamknij
REKLAMA

Jak grochem o ścianę...

13:32, 02.11.2018 | Mi\S
REKLAMA
Skomentuj

Trwa policyjna akcja "Znicz". Na drogach można zobaczyć więcej policyjnych patroli, niestety dochodzi też do niebezpiecznych zdarzeń. W naszych regionie od środy odnotowano ich kilka. W ręce policjantów wpadli też pijani kierowcy i piraci drogowi.

W powiecie gostyńskim jak do tej pory na drogach nie doszło do poważniejszych wypadków. Najmniejsza jednak kolizja powodowała ogromne korki. Przykładem są zdarzenia, do których doszło dziś przed południem na ul. Jana Pawła II i na ul. Poznańskiej w Gostyniu. W pierwszej udział brały dwie osobówki i ciężarówka. W drugiej Citroenem Berlingo uderzył w tył Audi. 

Niestety, nie są to jedyne zdarzenia do jakich doszło w ostatnich dniach na drogach powiatu gostyńskiego. W środę 31 października około godz. 19:15 na trasie Stara Krobia - Gostyń, kierujący samochodem marki Volkswagen Bora 30-latek w wyniku nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku, który znajdował się na naczepie spadł z pojazdu i podczas wymijania samochodu marki Volvo uderzył w w jego przód uszkadzając zderzak - mówi Monika Curyk, zastępca rzecznika KPP Gostyń. 

Wczoraj funkcjonariusze odnotowali też dwie kolizje. Pierwsza miała miejsce po północy na ul. Powstańców Wlkp. w Gostyniu. - Kierowca Renault Clio uderzył w tył pojazdu marki Mercedes jadącego z  naczepą. Natomiast około 18:30 na trasie Ziółkowo - Krajewice 22-latka jadąc osobówką podczas wymijania uderzyła w Nissana Primera. We wszystkich tych przypadkach sprawców ukarano mandatami i punktami karnymi.- dodaje Monika Curyk

W ręce funkcjonariuszy wpadli też nieodpowiedzialni kierowcy. W środę 31 października z prawem jady pożegnało się dwoje kierujących. 47-latek jadąc przez miejscowość Grabonóg przekroczył prędkość 51 km/h. Jeszcze szybciej pędziła przez Brzezie 31-latnie kobieta. W terenie zabudowanym jechała o 52 km/h za szybko. Oprócz utraty prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, kierowców ukarano mandatami i punktami karnymi.

Podczas dotychczasowych działań akcji "Znicz" zatrzymano też dwóch kierowców, którzy wsiedli za kółko, mimo iż wcześniej pili alkohol. - Dziś w nocy dzielnicowi z Posterunku Policji w Borku Wlkp. zauważyli podczas patrolu na ul. Krobskiej w Pogorzeli pojazd marki Ford Fiesta. Zachowanie kierującego i jego styl jazdy wskazywały, ze może być pijany. - mówi Monika Curyk, zastępca rzecznika KPP Gostyń. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna wydmuchał blisko 2 promile. Z kolei zatrzymany dziś rano w Kunowie kierowca Opla Astry wydmuchał 0,4 promila.

(Mi\S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Zatroskana Zatroskana

2 1

Na Górnej zlikwidowano progi spowalniajace i kierowcy nie bacząc, że poruszają się w strefie zamieszkania pędzą jak bolidy F1. Kiedy dojdzie do tragedii? 18:40, 03.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ogarni sięOgarni się

1 1

Bolid osiąga prędkość 300km, więc co to za porównanie ? Masz fotoladar w oczach czy jak? A może jesteś zwykłą parową... 08:02, 05.11.2018


xyzxyz

0 1

Ci co przekraczają prędkość powodują takie samo zagrożenie jak Ci co jeżdżą po 20km/h 12:56, 07.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Swoj Swoj

0 0

Filozof 20:59, 07.11.2018


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone