REKLAMA

Znalazła portfel z gotówką i dokumentami. Długo się nie cieszyła

12:47, 10.10.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Znalazła na ulicy portfel. Zamiast oddać go właścicielce postanowiła zatrzymać dla siebie... razem z zawartością. Kobieta długo bezkarna nie pozostała. Policjanci dotarli do niej i postawili zarzuty. Podejrzana 49-latka dobrowolnie poddała się karze i oddała to, co do niej należało.

Do zdarzenia doszło 4 września w Pępowie. Tego dnia policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę powiatu gostyńskiego o tym, że zgubiła portfel z zawartością pieniędzy w kwocie blisko 550 zł, prawem jazdy, dowodem osobistym i kartą płatniczą. - Z relacji zgłaszającej wynikało, że portfel położyła na dachu auta i zgubiła go gdzieś w drodze do domu. Wspólnie z mężem próbowała jeszcze odnaleźć zgubę. Gdy to się nie udało, zagubienie portfela zgłosiła policji - mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. Śledczy nad sprawą pracowali ponad miesiąc. Udało im dotrzeć do 49-letniej mieszkanki powiatu krotoszyńskiego, podejrzanej o przywłaszczenie portfela. - Kobieta przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia i poddała się dobrowolnie karze grzywny - dodaje rzecznik KPP Gostyń. Funkcjonariuszom udało się odzyskać utracone mienie.

Każda osoba, która znajdzie cudzą rzecz, powinna zrobić wszystko, by wróciła ona do właściciela. Zgodnie z przepisami każda osoba, która znajdzie cudzą rzecz, ma obowiązek niezwłocznie powiadomić o tym jej właściciela. Jeśli to jest niemożliwe, należy ją przekazać odpowiednim instytucjom. Może to być biuro rzeczy znalezionych, urząd miasta, gminy lub starostwo, policja czy straż miejska.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

OlaOla

2 4

Trzeba pilnowac portfela. Przecież nie ukradla a znalazla 17:23, 10.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkankamieszkanka

2 1

Trzeba, to przede wszystkim mieć w sobie choć odrobinę przyzwoitości.
Całe szczęście, podobno karma wraca. 19:11, 10.10.2017


krytyk!!!!!krytyk!!!!!

0 0

oddaje sie osobiści w obecności osoby urzędowej bo można zarządać iles procent znależnego, jezeli odda się władzą to znależne nie przysługuje
16:46, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018