Dziś rano, służby ratunkowe interweniowały dziś na jednym z gostyńskich osiedli. Chodziło o starszego mężczyznę, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Niestety, mimo podjętych działań 73-latka nie udało się uwarować.
Do zdarzenia doszło około godz. 9:30 w jednym z bloków przy ul. Sikorskiego w Gostyniu.
- Zostaliśmy wezwani do nagłego zatrzymania krążenia. Było to izolowane zdarzenie ratownictwa medycznego ze względu na brak dostępnej karetki. Nasze działania skupiły się na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, reanimacji, resuscytacji krążeniowo-oddechowej do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego - informuje kpt. Łukasz Hajduk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.
Mimo reanimacji, prowadzonej najpierw przez strażaków, a następnie kontynuowanej przez ratowników medycznych, życia mężczyzny nie udało się uratować.
- Niestety, obecny na miejscu ratownik medyczny stwierdził zgon osoby. Mężczyzna miał 73 lata - dodaje kpt. Hajduk.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, ze zdarzenie nie miało charakteru kryminalnego. 73-latek najprawdopodobniej targnął się na własne życie.
::addons{"type":"alert"}
::news{"type":"see-also","item":"84656"}
::news{"type":"see-also","item":"84650"}
::news{"type":"see-also","item":"84644"}
3 13
Na Gawronach pogotowie nie dojechałoby przez zamontowany szlaban. Ratownicy do poszkodowanego *%#)!& z buta. Gratuluję pomysłodawcom zamontowanego szlabanu.
14 5
a Ty widziałaś ile w Polsce jest osiedli nie dosyć, że ze szlabanami lub bramami automatycznymi, a także z wysokim ogrodzeniem - i jakoś funkcjonują!!!! mieszkańcy sami chcieli szlabanu, a czas pokaże jak się sprawdzi!
3 1
Martw się o siebie. Zamawiam karetkę i otwieram szlaban ale to skomplikowane 😂
1 2
"Zamówić" to sobie możesz pizzę.
12 6
Jeśli ktoś wzywa karetkę to otworzy szlaban lub go się rozwali. jaki problem.. a Ty już nie sępisz na darmowe parkowanie na terenie prywatnym. Domu też nie zamykasz????
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz