Zamknij

Zrobił to świadomie, ale jednego raczej nie przewidział. Że zatrzyma go drogówka

10:52, 13.02.2024 mis Aktualizacja: 15:41, 13.02.2024
Skomentuj Foto: arch. Gostyn24 Foto: arch. Gostyn24

Przekroczył prędkość i to było najmniejsze przewinienie jakiego się dopuścił. Samochód, którym kierował 64-latek nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, nie był dopuszczony do ruchu, a co więcej posiadał tablice z zupełnie innego pojazdu. 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostyńskiej komendy, kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy jadący przez Janiszewo (gmina Poniec). Na ich celowniku znalazł się peugeot, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. To był dopiero początek kłopotów 64-letniego kierowcy.

- Funkcjonariusze ustalił także, że pojazd którym podróżował 64-latek z powiatu leszczyńskiego, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC i jest on nie dopuszczony do ruchu drogowego, a tablice na nim umieszczone pochodzą od innego pojazdu - informuje st. sierż. Iwona Burzyńska, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

W trakcie rozmowy z kierowcą okazało się, że auto zostało wyrejestrowane na terenie Niemiec i nie zostało zarejestrowane w Polsce. Z kolei tablice rejestracyjne z wyróżnikiem PL, 64-latek przełożył z innego pojazdu, aby dojechać do miejsca zamieszkania.

- Przyznał się do faktu, że był świadomy iż pojazd ten nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC - informuje st. sierż. Iwona Burzyńska, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

W stosunku do 64- latka prowadzone jest postępowanie o czyn z art. 306c § 2 KK (zabór tablicy rejestracyjnej pojazdu, używanie cudzej tablicy rejestracyjnej pojazdu), za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna odpowie również za przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Ponadto kierowcy grożą kolejne konsekwencje, gdyż jazda pojazdem bez aktualnej polisy OC skutkuje przekazaniem takiej informacji do Funduszu Gwarancyjnego co wiąże się z karą finansową. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2024 roku posiadacz samochodu osobowego zapłaci karę za przerwę w ubezpieczeniu: do 3 dni – 1 700 zł, od 4 do 14 dni – 4 240 zł, powyżej 14 dni – 8 480 zł.

[ALERT]1707818750194[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%