Zamknij

Przyjeżdżali na "gościnne występy". Sprawdzają czy nie okradli innych...

10:00, 12.11.2023 mis
Skomentuj Foto: KPP Śrem Foto: KPP Śrem

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o włamania do budynku stacji paliw w powiecie śremskim. Odzyskali część zrabowanych pieniędzy i wyrobów tytoniowych. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec amatorów cudzego mienia trzymiesięczny areszt. Sprawa jest w toku. Funkcjonariusze sprawdzają czy włamywacze nie okradli też innych stacji paliw w Wielkopolsce.

W sierpniu tego roku, Komenda Powiatowa Policji w Śremie dwukrotnie została powiadomiona o włamaniach do budynku stacji paliw w Żabnie. 4 i 20 sierpnia, w nocy, sprawcy dostali się na teren stacji i ukradli głównie pieniądze, alkohol oraz wyroby tytoniowe.

Nad sprawami pracowali kryminalni, którzy wpadli na trop trzyosobowej, przestępczej grupy przyjeżdżającej do Żabna na tzw. "gościnne występy”.

- W minioną środę, 8 listopada, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego śremskiej Policji w Poznaniu oraz na terenie powiatu poznańskiego, zatrzymali podejrzanych o włamania, z których jeden ma 39, a dwóch pozostałych 33 lata. Policjanci zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że podejrzani przygotowywali się do włamań, a później dzielili skradzionym mieniem, które częściowo sprzedali. Policjanci w Poznaniu, w miejscu zamieszkania jednego z nich, zabezpieczyli ponad 14 tysięcy złotych oraz podgrzewacze wraz z wkładami tytoniowymi - informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

- Sprawa cały czas jest w toku. Kryminalni sprawdzają czy włamywacze nie okradali też innych stacji paliw w Wielkopolsce - informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Źródło: KPP Śrem

[ALERT]1699773526145[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%